Taha Akyol'un 'FETO'cu değiller' diye kefil olduğu 3 isimde FETO'cu çktı

Taha Akyol'un 'FETO'cu değiller' diye kefil olduğu 3 isimde FETO'cu çktı
26.11.2016 - 00:22

Taha Akyol’un 2014’te yazdığı “Gayrımeşru sayarız” başlıklı yazısında “Cemaatçi olması mümkün değil” dediği 3 ismin de FETÖ’den tutuklandığı, ikisinin de itirafçı olduğu ortaya çıktı…

Hürriyet yazarı Taha Akyol’un 2014’te yazdığı “Gayrımeşru sayarız” başlıklı yazısında “Cemaatçi olması mümkün değil” dediği 3 ismin de FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklandığı, ikisinin de itirafçı olduğu ortaya çıktı.

O üç isim; dönemin HSYK 1., 2. ve 3. Daire Başkanları İbrahim Okur, Nesibe Özer ve Ahmet Hamsici FETÖ soruşturmaları kapsamında tutuklandı.

İbrahim Okur ve Ahmet Hamsici, etkin pişmanlıktan yararlanmak istediklerini belirterek itirafçı oldu. Bu talebin ardından Ahmet Hamsici de serbest bırakıldı.

Taha Akyol ise 2014’te yazdığı yazıda bu üç isim hakkında “Cemaatçi olması mümkün değil” diyerek şu ifadeleri kaleme almıştı:

“Karalama kampanyasının HSYK’daki baş hedefleri 1. Daire Başkanı İbrahim Okur, 2. Daire Başkanı Nesibe Özer, 3. Daire Başkanı Ahmet Hamsici… Nice zamandır “paralel, kripto, haşhaşi” diye saldırıya uğruyorlar. Bunların hiçbirinin cemaatçi olması mümkün değildir. Ne hayat tarzları ne kişilikleri buna müsaittir. Ahmet Hamsici’yi bir tek defa Afyon’da yapılan bir panelde gördüm, tanıştık. Benden “hâkim ve savcıların tarafsızlığının önemi hakkında konuşmamı” rica etmişti. Sohbetimizde tamamen bağımsız, bağlantısız Karadenizli bir hukuk adamı görmüştüm. Peki, Hamsici falanca soruşturmayı niye açtı, ötekini niye açmadı? Dosyalarda ne var, yasal usuller nedir, biliyor muyuz? Bilmeye gerek yok, “Kripto” der, geçeriz! Nesibe Özer’le CNN Türk’teki program vesilesiyle tanıştım. Yargı bağımsızlığı konusunda bir hukukçuda olması gereken bütün hassasiyetlere sahip bir hukuk insanı. Program boyunca yargı bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunmuştu.”

MEDYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;