TRT Kürdi'den Sara Aktaş açıklaması

TRT Kürdi'den Sara Aktaş açıklaması
28.11.2016 - 00:08

KCK'nın Türkiye sorumlusu  Sara Aktaş'ın yakalanması TRT'yi de karıştırmıştı..Çünkü TRT Kürdi'de de Sara Aktaş adıyla Kürtçe proğram yapan bir spiker vardı..
Üstüne üstlük TRT'nin spikeri yakalanan teröriste benzeyince o hainin TRT çalıştığı haberi yayıldı. Yayılmakla kalmadı Youtube'deki program videosu Habervitrini de dahil pek çok yere yollandı.
Gerek Sara gibi bir ismin nadir olması gerekse de benzerlikleri ve gerekse de Kürtçe spikerlik yapması nedeniyle o teröristin TRT çalışanı olduğuna biz de inandık.
Haberimizden hemen sonra TRT'den Habervitrini'ne açıklama yollandı.
Yapılan açıklamada TRT'de çalışan Sara Aktaş'ın yakalanan terörist olmadığı kendilerinin çalışanının halen Fransa'da doğum hazırlığında olduğu belirtildi.
Kendisinin kadrolu TRT çalışanı olmadığı ve dışarıdan ücret karşılığı program yapan birisi olduğunu açıkladılar.
Sara Aktaş'ın bundan 5 ay önce iş akdinin uzatılmadığı ve yakalanan KCK Türkiye sorumlusu Sara Aktaş ile bir akrabalığın olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmadıklarını belirttiler.

Bu kadar benzerlik sonucu yapılan yanlışlık için ve biz de ziyaretçilerimizden özür dileriz.

 

MEDYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;