Medya
  • 13.7.2019 22:25

Mehmet Şevket Eygi ile alakalı ALÇAK başlık

Cumhuriyet de Birgün'e özendi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhafazakar camianın önemli ismi Mehmet Şevki Eygi'nin cenazesine katılmış namazın ardından da tabutunu omuzlamıştı. Cumhuriyet Gazetesi bu haberi aşağılık bir başlıkla okurlarına duyurdu. İşte asırlık Cumhuriyet'in Birgün'e özendiği o başlık...

Cumhuriyet de Birgün'e özendi!

Birgün gazetesi muhafazakar camianın önemli isme gazeteci yazar Mehmet Şevki Eygi'nin ölüm haberini okurlarına "Gerici yazar Mehmet Şevki Eygi öldü" başlığı ile okurlarına duyurmuştu.

Büyük tepki çeken aşağılık başlık bu kez de Cumhuriyet tarafından tercih edildi. Eygi'nin cenaze törenini haber yapan Cumhuriyet bu haberini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yazarın tabutunu omuzladığı resim ve "Gerici yazarın tabutunu Erdoğan taşıdı" başlığı ile okurlarına duyurdu.

Birgün'ün attığı rezalet başlığa sahip çıkan asırlık Cumhuriyet gazetesinin attığı mesaj büyük tepki çekti...

 

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Eygi 7 yıl önce AKP ye şöyle küfür ediyordu "İslamcılığın cıcığını çıkarttınız, allah belânızı versin.! ben çoğunuzun o eski mücahitlik günlerini bilirim, ne nutuklar atıyor, mangallarda kül bırakmıyordunuz. sonra mücahitlik postunu çıkardınız müteahhit oldunuz. müslüman’san, hangi meşrep ve mezhepten olursan ol, mutlaka doğru ve dürüst olmak zorundasın. siz yıllar var ki, doğruluk şişesini taşa vurup paramparça ettiniz. allah bin kere belânızı versin.! namaz kılıyor, günde onlarca defa allah'tan sirat-ı müstaqime (doğru yola) kılavuzlamasını lisan ile niyaz ediyorsunuz ve hayatta tam tersini yapıyorsunuz. bre uğursuzlar.!. islam'da devlet ve belediye bütçelerini hortumlamak var mıdır.?

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER