Spor
  • 29.7.2009 02:26

MEHMET TOPUZ 9 MİLYON EURO ETMEZ...

Alman teknik adam, ülkesinde karşılaştığı bir Türk arkadaşının "Mehmet Topuz iyi transfer" sözüne "Ama 9 milyon Euro etmez. Fenerbahçe bu transfer için gereğinden fazlasını verdi" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un, Sarı-Lacivertli kulübe resmi imzayı atmadan önce ülkesinde bir Türk arkadaşına söylediği sözler tam bir şok etkisi yaratacak cinsten... Alman teknik adam, ülkesinde bir restorantta karşılaştığı Türk işadamının "Tebrik ederim hocam. Mehmet Topuz'u Beşiktaş'ın elinden aldınız. Gerçekten iyi transfer" sözüne verdiği cevap gerçekten çok ilginçti...

BU KADARI ÇOK FAZLA!
Duyduğu sözler karşısında bir süre duraksayan Daum, "Evet, F.Bahçe Topuz'u almayı başardı. Ama bu futbolcu 9 milyon Euro etmez. Fenerbahçe bu transfer için olması gerekenden fazlasını verdi" ifadesini kullandı. Alman hocanın bu sözleri Mehmet Topuz'un sağ kanatta banko isim olmayacağının en büyük kanıtı gibiydi.

TOPUZ'UN İŞİ ZOR
Daum'un sağ kanatta Colin Kazım ile Deivid arasında gidip gelmesi hatta taktik idmanlarda bile sürekli olarak sağ kanatta bu iki ismi tercih etmesi bu sezonun Mehmet Topuz için kolay geçmeyeceğini gösteriyor. Ancak Başkan Yıldırım'ın Mehmet Topuz'u adeta evladı gibi görmesi, Daum'la başkan arasında ipleri her an gerebilir.

DAUM'DAN 'VURUN' EMRİ
UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu maçında Honved'e karşı ilk 11'i büyük ölçüde belirleyen Daum, dünkü idman öncesi oyuncularla 50 dakikalık uzun bir toplantı yaptı. İdmanlarda sürekli gol çalıştıran Alman hocan oyuncularına da "Oyununuzu rakibe kabul ettirin. Kaleyi gördüğünüz yerden şut çekin" dedi. Antrenör Roland Koch da idman boyunca oyunculara "Geri Sayım Başladı" diye tempo tuttu.

DEV MAÇIN HAKEMİ YUNUS YILDIRIM
Beşiktaş'la F.Bahçe arasında pazar günü oynanacak olan Süper Kupa maçını Yunus Yıldırım yönetecek. Olimpiyat Stadı'nda saat 21.00'de başlayacak karşılaşmada 4. hakem Aytekin Durmaz olacak.

LUGANO EDU'YU BEKLİYOR
Fenerbahçe'nin menajer Figer'in yardımcısı Christian ile Lugano'nun dönüşü konusunda anlaşmaya vardığı ancak Edu'nun sözleşmeşmesinin feshedilmesinin beklendiği bildirildi. Bu arada Lugano, Lazio'nun 1,5 milyon Euro'luk teklifini reddetti.

İLGİLİ HABERLER