Asayiş
  • 15.3.2021 22:32

Mektubu Gülen'e okuyacaktı ki... FETÖ'de 30 milyon dolarlık tekme tokat kavga

FETÖ yapılanması operasyonlarla her geçen gün büyük darbe alırken örgütün sözde üst yönetiminde de güç savaşı kızışıyor. Örgütün kasası olarak tanınan Cevdet Türkyolu’nun 30 milyon doları bulan örgüt parasını kendi çıkarları doğrultusunda harcadığını içeren bir mektup; Pensilvanya’ya ulaştırılırken, mektubu elebaşı Fetullah Gülen'e okumak isteyen Osman Şimşek’in dövüldüğü ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ); her geçen gün kan kaybederken, sözde tepe yönetiminde güçler savaşı giderek kızışıyor. Tarafların sosyal medya ve internet sitelerindeki açıklamaları tansiyonun giderek yükseldiğini ortaya koyarken; finans ve istihbarat gücüne sahip olma savaşının verildiği örgütte; elebaşı Fetullah Gülen'in en yakınındaki isimlerin başında gelen Cevdet Türkyolu'nun Osman Şimşek'le tekme tokat kavga ettiği ortaya çıktı.

Sabah'ın haberine göre; örgüt içinde "Uzun Cevdet" olarak da bilinen ve örgütün milyonlarca doları bulan kaynaklarını Gülen'in talimatları doğrultusunda çeşitli alanlarda ticari işlere yönlendirdiği ileri sürülen Cevdet Türkyolu hakkında Pensilvanya'ya gönderilen bir mektup iddiaya göre kavganın fişeğini ateşledi. Mektubun içeriğinin örgütün gayrimenkul zengini olarak bilinenen Türkyolu'nun 30 milyon doları bulan harcamalarına dair belgeler olduğu iddia edildi.

'Cevdet Türkyolu önünü kesti'

Gülen'in 23 senedir mektuplarını okuyan ve özetlerini çıkartan Osman Şimşek, içerisinde bir takım iddiaların olduğu "'hizmet içinden bir heyet toplansın ve Cevdet abi hakkındaki bu iddialar araştırılsın' yazan mektubu okudu ve örgütün "ali heyet" ismini verdiği icra kuruluna ulaştırdı. Heyet durumu elebaşı Gülen'e iletmek istese de korkarak bu görevi Osman Şimşek'e verdi. İddiaya göre Şimşek, mektubu elebaşı Gülen'e götürmek isterken Cevdet Türkyolu önünü kesti. Mektubu isteyen Türkyolu'na Şimşek olumsuz yanıt verince ikili arasında kavga çıktı. Tekme, yumruk ve küfürlerin havada uçuştuğu kavgayı Mustafa Özcan ve malikanede bulunanlar güçlükle ayırdı.

Apar topar örgütle ilişiğini kesti

Türkyolu'na mektupta yazan isim listesini vermeyen Osman Şimşek apar topar örgütle ilişiğini keserek yurttan ayrıldı. Olayları doğrulayacak nitelikte sosyal medya hesabında bir paylaşımda bulunan Şimşek, "Vazifelerimden biri hocamızın kalem işleriydi. Dolayısıyla gelen giden mektupları da çoğunlukla ben ilgileniyordum. Mektupların çoğu bana geldi. Onları emanet bildim. Kendisi bana "bunlara bakın bana okuyun yada özetleyin" derdi. Hiç bir mesajı sümen altı edemezdim, yazılanlara konu olan mektupta onlardan biriydi. Diğerleri için ne yaptıysam onun için de aynısı yaptım. Adresine ulaştırdım. Cevdet bey ile aramızda tatsız hadiseler yaşandı."

Olaydan sonra elebaşı Fetullah Gülen'in arayı bulmaya çalıştığını da söyleyen Şimşek, "Bana binaya giriş çıkış için özel kart gönderdi. Ama kavgalarımız bitmedi. Şimdi amazondan kitap satarak okulda derslere girerek geçimimi sağlıyorum" dedi.

İLGİLİ HABERLER