Asayiş
  • 25.10.2020 21:18

Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi eski sevgilisi tutuklandı

Melek Aslan cinayetinde azmettirici eski sevgili tutuklandı

DİYARBAKIR'da, erkek kardeşi Mustafa Aslan (21) tarafından öldürülen Melek Aslan (24) cinayetinin azmettirici olan eski sevgilisi Orhan Vatansever (35), çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Diyarbakır'da kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan cinayetiyle ilgili azmettirici olmakla suçlanan eski sevgili Orhan Vatansever tutuklandı.

iyarbakır Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'ndeki sorgusunun ardından, Orhan Vatansever sıkı güvenlik tedbirleri altında akşam saatlerinde Adliye'ye çıkarıldı. Aile İçi Şiddet Bürosu savcısı tarafından 1,5 saat ifadesi alınan Vatansever, Melek ile sosyal medya hesabı üzerinden tanıştığını ve aralarında gönül ilişkisi bulunduğunu, kendisinin niyetinin ciddi olduğunu ve onunla evlenmek istediğini iddia ederek, Melek'in daha sonra bunu kabul etmeyip kendisinden ayrıldığını söyledi.

Vatansever, "Ben onunla evlilik planları yapıyordum. Benden ayrıldıktan sonra farklı ilişkileri olduğunu görünce iyi niyetimle ailesini uyardım. Kardeşi Mustafa'yı, 'Git onu vur' şeklinde kesinlikle azmettirmedim. Azmettirmiş olsaydım, cinayetin işlendiği gün kaçardım. Bunu yapmadım. Polisler beni evime gelerek gözaltına aldılar, suçsuzum" dedi.

İLGİLİ HABERLER