Gündem
  • 17.4.2019 14:28

Melih Gökçek'ten 'retinalı oda' iddialarına cevap

Melih Gökçek'ten 'retinalı oda' iddialarına yanıt: Olaya gizem kattılar

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP'li Tunç Soyer'in, "Yavaş 'Belediyenin 12. katında bir oda var, hala oraya giremedim. Göz merceği taranarak girilen bir oda' dedi" açıklamalarına sosyal medyadan yanıt verdi.

Mansur Yavaş'la görüşen Tunç Soyer, "Yavaş 'Belediyenin 12. katında bir oda var, hala oraya giremedim. Göz merceği taranarak girilen bir oda' dedi." diye konuştu. Melih Gökçek, sosyal medyadan yaptığı açıklamada retinalı oda iddiasını yalanladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "Belediyenin 12. katında bir oda var, hala oraya giremedim. Göz merceği taranarak girilen bir oda" dediğini aktardı. Bu iddiaya ilişkin açıklama yapan Ankara'nın eski Başkanı Melih Gökçek, Twitter'dan yaptığı açıklamada retina oda iddiasını yalanladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ankara'da televizyon kanalının ana haber bültenine konuk oldu. Soyer, retinalı oda iddiasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Göz merceği taranarak girilen oda"

"Sayın Mansur Yavaş 'Belediyenin 12. katında bir oda var, hala oraya giremedim. Göz merceği taranarak girilen bir oda' dedi. O nasıl bir ruh hali? Bu ruh hali ile nasıl belediye yönetilir? Anlaşılır gibi değil gerçekten. Mansur Bey'e Allah sabır versin. Gerçekten çok zor bir iş. Bütün 25 yılın tortusunu, o ruh haliyle yönetilmiş belediyeyi, yeniden insanlara sevgi ve saygı ile hizmet edecek noktaya taşımak çok zor. Allah yardımcısı olsun"

Gökçek: Odanın anahtarı önceden değiştirilmiş

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye eski Başkanı Melih Gökçek şu ifadeleri kullandı:

"12. katta insan kaynakları var, arkadaşlara sordum; olayın aslı nedir? 'Bizde retinalı oda falan yok' dediler. Ancak şöyle bir olay olmuş; Yavaş'ın adamları ilk gece yarısı, insan kaynaklarını basmış ve yedek anahtarla kapıları açmışlar. Bir kapının anahtarı önceden değiştirildiği için kapıyı açamamışlar. Belli ki Yavaş, olaya gizem katmak için 'Retinalı oda' diyerek İzmir Belediye Başkanı'nı işletmiş"

Yorumlar (2)

  • - Nihat

    Yüksek mevki ve makamların ehil olmayan kimselere verilmesi; dine, devlete ve millete telafisi mümkün olmayan büyük zararlar verir

  • - adsız

    SAYENİZDE ÜLKEMİZİN GÜVENLİĞİNİN GİZLİ BELGELERİNİN SAKLANDIĞI KOZMİK ODANIN BİLE KAPISI SONUNA KADAR AÇILDI DA O ODANIN KAPISI NEDEN KİLİTLİ KALDI? SÖZKONUSU SİZ AKP'LİLER OLUNCA GİZEMMİŞ, SIRMIŞ HAK GETİRE. SADECE HAKSIZ ÇIKARLARINIZI SIR HALİNE GETİRİRSİNİZ.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER