Yaşam
  • 21.4.2021 18:06

Meral Kaplan 6 yaşındaki kızının velayetini kaybetti

KAYNAK : MİLLİYET

Oyuncu ve eski manken Meral Kaplan ile iş insanı eşi Erhan Kanioğlu boşandı. Çiftin altı yaşındaki kızlarının velayetini babaya veren mahkeme; Meral Kaplan'ın, Erhan Kanioğlu'na 200 bin TL tazminat ödemesine hükmetti. Duruşma çıkışı gözyaşlarını tutamayan Kaplan, "Çocuğum doğduğundan beri mahkemelerdeyim. Şiddet görsem de ispatlayamadım" dedi.

İstanbul 3. Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasında Meral Kaplan ve taraf avukatları hazır bulundu. Erhan Kanioğlu ise gelmedi. Gizlilik kararı nedeniyle basın mensupları ve izleyici alınmayan duruşmada, Kaplan ve Kanioğlu'nun boşanmasına karar verildi.

Çiftin altı yaşındaki kızlarının velayeti babaya verildi. Mahkeme, Meral Kaplan'ın, Erhan Kanioğlu'na 150 bin TL'si manevi 200 bin TL tazminat ödemesine hükmetti.

ÇOCUĞUM DOĞDUĞUNDAN BERİ MAHKEMELERDEYİM

"ÇOCUĞUM DOĞDUĞUNDAN BERİ MAHKEMELERDEYİM"

Duruşma sonrası basın açıklaması yapan Meral Kaplan, gözyaşları içinde "Çocuğum doğduğundan beri mahkemelerdeyim. Şiddet görsem de ispatlayamadım" dedi.

37 yaşındaki oyuncu, "Mahkeme bir anda 6 yaşındaki çocuğumu benden aldı. Bir de tazminat ödememe hükmettiler. Ben pes etmeyince çocuğumun velayeti alındı ama buna izin vermeyeceğim. Ruh sağlığım için rapor istediler, her şey tamam bir sıkıntı yok. Mahkeme hiçbir gerekçe göstermedi" ifadelerini kullandı.

VERİLEN KARAR HUKUKA UYGUN DEĞİLDİR

"VERİLEN KARAR HUKUKA UYGUN DEĞİLDİR"

Meral Kaplan'ın avukatı ise "Kararı istinaf edeceğiz. Verilen karar hukuka uygun değildir. Müvekkilimize atfedilen suçlar için somut ve inandırıcı bir delil yoktur" şeklinde konuştu.

Kaplan'ın avukatı, "Altı yaşındaki bir kız çocuğu, baba sürekli yurt dışına gidip geliyor, anneye muhtaç. Çocuğun fiziksel ve ruhsal gelişiminin annenin yanında sağlanması gerekiyor" açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU

NE OLMUŞTU?

Ünlü oyuncu ve eski manken Meral Kaplan, 2018 yılında eşi Erhan Kanioğlu'na kendisini aldattığı iddiasıyla boşanma davası açmıştı. Kaplan, boşanmak için Erhan Kanioğlu'ndan 2 milyon TL tazminat ile çocuğunun velayetini istemişti.

İş insanı Kanioğlu da karşı boşanma davası açmış ve Meral Kaplan'dan 1 milyon TL manevi, 50 bin TL maddi tazminat istemişti.

İLGİLİ HABERLER