Spor
  • 30.10.2012 20:29

Mersin İdmanyurdu Beşiktaş'a bileniyor

SPOR Toto Süper Lig takımlarından Mersin İdmanyurdu'nda, hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Beşiktaş maçının hazırlıkları sürüyor.

Teknik Direktör Nurullah Sağlam nezaretindeki antrenmana sakatlıkları süren Yattara, Nobre, Murat Erdoğan ve Mustafa Sarp katılmadı. Isınma koşusu ile başlayan ve dar alanda kısa pas çalışması ile devam eden antrenman, çift kale maçla sürdü.

Teknik Direktör Nurullah Sağlam, antrenman öncesi yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyespor galibiyetini değerlendirdi. Bugüne kadar kazanamadıkları maçlarda bile kazanacak şekilde futbol oynamalarının kendilerini sevindiren tek etken olduğunu ifade eden Sağlam, "Bir iki maç hariç hep kazanmayı hak ettiğimiz müsabakalar oynadık. Zaman zaman belirgin hakem hataları canımızı yaktı, bazen de bizim bireysel hatalarımız sonucu etkiledi. Ama bu süreç zarfında biz takım olarak hiçbir zaman özgüvenimizi kaybetmedik. Bu bizim için önemliydi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçına çıkarken de kazanma inancı ve düşüncesi taşıyorduk, bunu da başardık. Belki bu ilkti ama bana göre daha önceki maçlarda da sahada olmasa bile kendi düşüncemizde kazandığımızı düşünüyorum. İlk ve son dakika sendromları bizi sıkıntıya soktu. Hele bir Kasımpaşa maçı var ki, olacak şey değildi. Yine bireysel sıkıntılarla maçı kaybettik. Ama İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında bu bireysel sıkıntıları fazla yapmadık ve ligin iyi takımlarından birine karşı neredeyse pozisyon vermeden galip geldik" dedi.

Hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Beşiktaş'ın ligin en güçlü ekiplerinden biri olduğunu kaydeden Sağlam, "Beşiktaş, yetenekli gençlerden ve deneyimli, olgun, tecrübeli oyuncuların sentezinden ortaya çıkmış bir takım. Dolayısıyla iyi bir kadrosu var ama istikrar sorunları da var zaman zaman. Özellikle oturmaya, pekişmeye başlayan bir kadrosu var Beşiktaş'ın. İnönü Stadyumu'nda oynamak her zaman rakip için bir dezavantajdır. Çünkü gerçekten çok coşkulu taraftarı var. Ama her şeye rağmen biz de tecrübeli takımız o atmosferi de kaldırabiliriz. O gün daha konsantre olanın, sahaya daha çok doğruları yansıtan takımın galip geleceği bir maç. Bu ekip biz olmaya çalışacağız" diye konuştu.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASINDA İLK HEDEF GRUPLARA KALMAK

Nurullah Sağlam, Ziraat Türkiye Kupası 3. kademe müsabakasında yarın Giresunspor ile yapacakları karşılaşma için ise şu değerlendirmelerde bulundu;

"Kupada, hedefimiz öncelikli olarak gruplara kalmak. Bütün düşüncemiz bu doğrultuda devam ediyor. Giresunspor'u küçümsemiyoruz ama Süper Lig'de bir takımın kadrosunda olan her oyuncu, bir alt ligdeki bir takıma karşı oynarken kağıt üzerinde daha öndedir. Amacımız bunun kağıt üzerinde olmadığını, sahada da öyle olduğunu göstermek. Belki bazı arkadaşlarımızı oynatmayacağız, dinlendireceğiz ama yine de sahaya çıkan oyuncular bunun kağıt üzerinde olmadığını herkese ispat etmek zorunda."

Sağlam, Yattara ve Mustafa Sarp'ın sakatlıklarının belirgin ölçüde devam ettiğini, bu iki futbolcunun Beşiktaş maçında oynayamayacaklarını da belirtirken, Nobre ve Murat Erdoğan'ın durumunun ise maç günü netlik kazanacağını kaydetti.

İLGİLİ HABERLER