Gündem
  • 26.10.2021 21:14

Meteoroloji uyardı: Kuvvetli sağanak yağış geliyor

Meteoroloji uzmanı açıkladı: Kuvvetli sağanak geliyor

Perşembe günü Karadeniz Bölgesi'nde sağanak yağışın etkili olabileceğini belirten İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan, İstanbul için de önemli bir uyarıda bulundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan, Sabah'ın sorularını yanıtladı.

Salı günü itibariyle yağışların kuvvetleneceğini belirten Dr. Deniz Demirhan, "Salı günü Orta ve Doğu Karadeniz'de sağanak yağmur olabilir. Özellikle Artvin civarlarında yağış daha kuvvetli olabilir. Çarşamba günü ise Antalya'nın doğusu ve Muğla'nın güneyinde yağmur olabilir. Burdur civarlarında da hafif yağış olma ihtimali var." dedi.

İstanbul için önemli uyarı

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Dr. Deniz Demirhan, şu ifadeleri kullandı:

"Perşembe günü ise İstanbul'da, özellikle Anadolu yakasında daha kuvvetli olabilecek bir yağmur ihtimali var. Karadeniz bölgesinde de Samsun civarlarında, Antalya'nın doğusunda, Adana, Hatay, Mersin ve Doğu Anadolu bölgesinde Hakkari'de yağmur olabilir.

Cuma günü ise Orta-Doğu Karadeniz'de, Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde yağmur beklenebilir. Cumartesi günü ise Karadeniz bölgesi hariç, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu bölgelerindeki yağış biraz daha kuvvetlenebilir. Bu bölgelerdeki ve Güney Ege-Akdeniz civarlarındaki yağışları Pazar günü de takip etmek gerekir. Çünkü sağanak yağış Pazar günü de devam edebilir."

Meteoroloji uyardı: İç Anadolu'ya sağanak yağış geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, ülke genelinde parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacağı, İç Anadolu Bölgesi'nde ise gök gürültülü sağanağın etkisini göstereceği belirtildi.

İç Anadolu'nun güneydoğusunda yarın sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

ÜLKE GENELİ PARÇALI VE AZ BULUTLU

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre, ülke geneli parçalı ve az bulutlu, iç kesimler yer yer çok bulutlu olacak.

İÇ ANADOLU BÖLGESİNDE SAĞANAK YAĞIŞ

İç Anadolu'nun güneydoğusunun yarın yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

 

Meteoroloji uyardı: İç Anadolu ya sağanak yağış geliyor #1

 

 

Meteoroloji uyardı: İç Anadolu ya sağanak yağış geliyor #2

 

 

Meteoroloji uyardı: İç Anadolu ya sağanak yağış geliyor #3

 

 

Meteoroloji uyardı: İç Anadolu ya sağanak yağış geliyor #4

 

 

Meteoroloji uyardı: İç Anadolu ya sağanak yağış geliyor #5

 

İLGİLİ HABERLER