Spor
  • 27.4.2022 15:56

Metin Öztürk : Beş bomba transferimiz var

Metin Öztürk transferleri şimdiden açıkladı! Okan Buruk konusuna net cevap

Son dakika haberi: Galatasaray'da seçim gündemi devam ederken, flaş gelişmeler yaşanıyor... Başkan adayılarından Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu seçimle ilgili bomba açıklamalarda bulundu. Transferleri şimdiden açıklayan Öztürk, teknik direktör konusuna da net bir cevap verdi. Hamamcıoğlu da hoca konusunda önceliklerini böyle ifade etti. İşte Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu'nun gündeme oturacak açıklamaları...

Galatasaray'da 30 Nisan'da gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda eski divan kurulu başkanı Eşref Hamamcıoğlu ve rakibi Metin Öztürk, açıklamada bulundu.

İşte Metin Öztürk'ün açıklamaları:

Her başkan adayı şampiyonluk ister ama o hedeflere ulaşmak bir vizyon ve proje işidir. Bizde bu vizyon da proje de var.

Nasıl şu anda dünya olarak pandemiden çıkıyorsak, Galatasaray için de tünelin ucu gözüktü. Biz en az 5 yıl başarıdan başarıya koşacak bir Galatasaray için hazırız.

Bunu hem futboldaki hamlelerle hem projelerle hem de mali hamlelerle yapacağız. Bu sene hocamız da futbolcularımız da sahada taraftarla bütünleşip, bizi coşturacak. Önümüzdeki sene tam bir aslan kükremesi duyacaksınız.

TRANSFERLERİ AÇIKLADI

En az 4-5 transferimiz var. Bunların arasında ikisi flaş. Onları önümüzdeki hafta raporlar önümüze geldiğinde açıklarız.

2022 bayramda hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? Bayram hava güneşli mi olacak? İstanbul, İzmir, Ankara ve il il Ramazan Bayramı tatili hava durumu

Kadir Gecesi'nde Kadir Suresi bilmeyenler ne okumalı? Kadir Suresi yerine ne okunur?

Biri yabancı, biri yerli iki flaş transferimiz var. Bütçemiz içinde olacak ama bütçe zorlanırsa bizde kalabalık bir iş adamı ekibi var.

Pamuk eller cebe yapar ve bu işi çözeriz. Piyasalarında isim yapmış transferler.

"FAVORİM OKAN BURUK"

Galatasaray Kulübü Başkan Adamı Metin Öztürk, futbol takımının başında yerli bir teknik direktör görmeyi istediğini anlatarak, "Kafamızda özellikle bu sene için yabancı bir teknik direktör yok. Çünkü taraftarı coşturmak için bizden birisinin olması lazım." dedi.

Bu konuyu yönetim kurulu aday listesinde bulunan isimlerle tartıştıklarını aktaran Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

Aramızda 'Torrent'e bir şans daha verelim, iyi hoca.' diyen arkadaşlar var. Benim gibi 'Yerli hocayla devam edelim.' diyen arkadaşlar var.

Ben tamamen taraftarı coşturacak, Galatasarayla özdeşleşmiş, daha önce şampiyonluklar yaşamış, bu ruhu bilen, bizi her arenada temsil edecek bir hocayla devam etmeyi planlıyorum.

Okan Buruk benim favorim ama yönetim kurulunda sadece ben karar vermiyorum. 11 kişi karar veriyoruz. Ne Okan hocayla ne de Sayın Torrent ile bir konuşmamız oldu.

Eldeki mevcut hocaya saygısızlık etmemek lazım. Onun raporlarına bakıp, onunla devam etsek de etmesek de geleceği şekillendirirken onu baz almak lazım."

"CAMİA BU ZAMANA KADAR..."

Camia bu zamana kadar hep kavgalarla, kırgınlıklarla, kızgınlıklarla geldi. Camia, kavgayı devam ettirecek, kibirli, sadece ailenin tek bir parçasıyla yol almaya çalışan bir başkan adayı mı istiyor?

Yoksa tam tersi kibirden uzak, herkesin görüşüne saygılı, gerçek anlamda demokrasiyi içine sindirmiş, liselisiyle lisesiziyle, atkılısıyla taraftarıyla, iş insanıyla bütünleşmiş bir Galatasaray mı istiyor? Buna 30 Nisan'da karar verecek. Biz o tarafı temsil ediyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER