Gündem
  • 30.4.2015 20:16

MGK'dan Fethullahçıları bitiren karar

Fethullahçıların MGK'nın kırmızı kitabına girmesinden sonra, yapılacak bütün çalışmaları örgüt kapsamına alındı. MGK tarafından topyekün mücadele kararı alınan Fethullahçı Terör Örgütü kapsamında bütün ülkede operasyonlar başlıyor.
İlk örneği Manisa'da gerçekleşti.

Manisa’da polis, aralarında eğitim faaliyeti yürütenlerin de bulunduğu beş 5 derneğe baskın düzenledi. Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren "Bu derneklere bundan sonra bağış yapacak, kurban ve burs paralarını verecek kişilerin, terör örgütüne yardım yaptıklarını anlamaları gerekiyor" dedi.

Manisa Çalışanlar Derneği (MAÇAD), Manisa Eğitim Gönüllüleri Derneği (MEGDER), Manisa Aktif Eğitimciler Derneği (AKED), Manisa Milenyum Memurlar Derneği ve Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), sabah saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda şubeden polisin katılımıyla basıldı.

Dernek binaları önünde Çevik Kuvvet ekiplerinin geniş güvenlik önlemi aldığı görülürken aramaları ise TEM polislerinin yaptığı öğrenildi.

 KURBAN VE BURS PARALARI VERENLER...
Manisa Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren"Bu derneklere bundan sonra bağış yapacak, kurban ve burs paralarını verecek kişilerin, terör örgütüne yardım yaptıklarını anlamaları gerekiyor" dedi.

Ceren, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sabah "arama" ve "el koyma" kararları kapsamında Aktif Eğitimciler Derneği, Milenyum Memurlar Derneği, Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Manisa Çalışanlar Derneği'ne operasyon yapıldığını belirtti.

Arama ve el koyma kararının bulunduğunu, yakalama kararı olmadığını ifade eden Ceren, şunları söyledi

"Manisa'da bu işin tüm uzantılarını inceleyeceğiz. Bu derneklere bundan sonra bağış yapacak, kurban ve burs paralarını verecek kişilerin, terör örgütüne yardım yaptıklarını anlamaları gerekiyor. O sebepten dolayı bugüne kadar bu derneklere gönül vermiş kişilerin bunları görmeleri ve bundan dönmeleri önemlidir. Bunları görüp de pişman olanların bir an önce, iş işten geçmeden Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi vermelerini istiyoruz. Bundan sonra yardım yapan kişiler, yapılan yardımların örgüte yardım ve yataklıktan dolayı işlem yapılacağını bilsinler. Manisa'da bu işi temizlemeye kararlıyız. Bu işin sonuna kadar gideceğiz."

3 BAVUL DOLUSU EVRAK VE BİLGİSAYAR KAYDINA EL KONULDU

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, Terörle Mücadele Şubesi ve Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin, Manisa Sanayici ve İşadamları Derneği (MASİAD), Milenyum Memurlar Derneği, Aktif Eğitimciler Derneği, Eğitim Gönüllüleri Derneği ve Manisa Çalışanlar Derneği'ndeki arama sürerken el konulan bazı bilgisayar kayıtları ve dokümanlara el konuldu. MASİAD'daki el konulan kayıt ve dökümanlar üç bavul içerisinde Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

İLGİLİ HABERLER