Gündem
  • 8.12.2019 21:56

MHP İl Başkanı'ndan skandal sözler: Asker karısı gibi ağlıyor

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, İYİ Partili İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya'yı eleştirirken "Asker karısı gibi ağlıyor" ifadesini kullandı. MHP'li başkanın ifadeleri sosyal medyada çok tartışıldı

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan'ın İncirliova'nın İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya'ya yönelik "Asker karısı gibi ağlıyor" sözleri, asker eşlerini rahatsız etti.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, basın toplantısı düzenleyerek İncirliova'nın İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kara'yı hedef aldı. Ancak Pehlivan'ın toplantıda söylediği sözlere asker eşlerinden itiraz geldi.

"Asker karısı gibi ağlıyor"

Kara'ya yönelik "Maşallah asker karısı gibi ağlıyor" ifadeleri ile sosyal medyayı ayağa kaldıran MHP'li Pehlivan, "Kendisinin seçimlerde bir takım açıklamaları vardı. 'Satmayacağız, sattırmayacağız, yok satıldı, o oldu, bu oldu' gibi konuşuyor. Geldiği günden beri maşallah asker karısı gibi ağlıyor. Devamlı bir serzeniş içerisinde" dedi. Pehlivan'ın bu sözleri sosyal medyada gündem oldu.

Sosyal medyada tartışmalar

MHP'li başkanın kullandığı ifade sosyal medyada tartışmaya sebep oldu. Bir sosyal medya kullanıcısı, "Bu ülkede kadın olmak harbi zor be! Asker eşi olsan bile laf yiyorsun" diyerek tepki gösterirken, bazı kullanıcılar da, amacın İYİ Parti il başkanına yönelik olduğunu hatırlatarak, MHP'li başkana destek verdiler..

 

İLGİLİ HABERLER