Gündem
  • 30.10.2019 23:06

Milletvekili Mustafa Yeneroğlu AK Parti'den istifa etti!

İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu AK Parti'den istifa etti!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini duyurdu. Yeneroğlu, açıklamasında "Genel sekreterimiz görüşlerimi dinledi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti’den istifa etmem noktasında kanaat bildirdiğini ifade etti." dedi.

Mustafa Yeneroğlu ile ilgili görsel sonucu

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, TBMM’de yaptığı basın toplantısında istifa ettiğini duyurdu.

Yeneroğlu, açıklamasında, şunları söyledi:

* Son zamanlarda yüksek sesle dillendirdiği birçok konuyu biliyorsunuz. Cumhurbaşkanımızı takdir buyurdular MKYK üyeliğine seçildim.

* O süreçte de Türkiye’nin önünde olan ve itibarını zedeleyen insan hakları ihlallerinin ortadan kaldırılması noktasında kamuoyuyla eleştirilerimi paylaştım.

* Son iki MKYK toplantımıza bu rahatsızlıklarımın artık karşılık bulmadığı, düzelebileceğine dair bir ümit taşımadığım için katılmadım. 28 Ekim tarihinde MKYK’dan istifa ettim.

* Geçen günler içerisinde arkadaşlarımla değerlendirmeler yaptım, partimizin genel sekreteri merkeze davet ettiler. Daha sonra genel sekreterimizle yaptığım konuşmada AK Parti’nin kuruluş felsefesine dönmesi gerektiğini söyledim. Genel sekreterimiz bu görüşlerimi dinledi. Cumhurbaşkanımızın AK Parti’den istifa etmem noktasında kanaat bildirdiğini ifade etti.

* Türkiye’nin geleceği konusunda çok ciddi sıkıntılar olduğunu biliyorum. Bugün geldiğimiz noktada bu durumun değiştirilmesinin sorumlusunun AK Parti olduğunu bütün arkadaşlarımız dile getiriyorlar.

* Türkiye’deki siyasetin yatay bir noktaya çekilmesini istiyorum. Konuşan Türkiye tasavvuruna sahip bir Türkiye istiyorum. Milletvekilliğinden istifa konusunu önümüzdeki günlerde değerlendireceğim. Hepinize hayırlı günler diliyorum.

 

İLGİLİ HABERLER