Gündem
  • 18.10.2019 23:06

Milli Savunma Bakanlığı paylaştı!.. Asker selamı veren Kürt çocuk

Milli savunma Bakanlığı resmi sitesinde Mehmetçiğin yanında asker selamı veren bir Kürt çocuğun fotoğrafı paylaşıldı..

Milli Savunma Bakanlığı, dış basında yer alan "Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kimyasal silah kullanıldığına" yönelik iddialarla ilgili yaptığı açıklamada "İddialar tamamen gerçek dışıdır. Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır" ifadeleri yer aldı.

Resim

Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Barış Pınarı Harekatı'nın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmış, sivil/masum kişilerle harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ve çevrenin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarısına gölge düşürmek isteyen çevrelerce özellikle dış basında gündeme getirilen ‘Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kimyasal silah kullanıldığına’ yönelik iddialar tamamen gerçek dışıdır. Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından uluslararası hukuk ve anlaşmalar tarafından yasaklanmış mühimmat kullanılmamaktadır. Bu tür mühimmat Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde bulunmamaktadır” denildi.

Yorumlar (1)

  • - CUMHUR

    Güvenli bölge tesis edildikten sonra PKK dan kurtulmuyoruz yine kürt çocuklarını dağa kaldıracak bugün asker selamı veren çocuklar yarın ülkede iş bulmazsa mecbur dağa iş bulmaya gidip orada APO selamı verecek kral çıplak onun vatandaşına şiş bulmak diye derdi yok ama güvenli bölgede yandaş müteahhitlerine iş buluyor zira yerdeki allah onlar için allah kuruş.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER