Spor
  • 8.8.2018 10:14

Milli Yıldız Çağlar Söyüncü İngiliz ekibine transfer oldu

Futbol kariyerini Freiburg'ta sürdüren milli yıldız Çağlar Söyüncü, 18 milyon Euro artı bonuslar karşılığında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'ye transfer oldu!

İngiliz ekibi ile 3 yıllık anlaşma sağlanırken; Çağlar Söyüncü ilk yıl haftalık 55 bin sterlin net ücret, ikinci yıl için haftalık 58 bin sterlin net ücret, üçüncü yıl ise 61 bin sterlin net ücret kazanacak!

The Foxes are also on the verge of agreeing a deal worth £22.5m for Caglar Soyuncu (left)

İngiltere'ye bir yolcu daha! Freiburg'ta forma giyen milli yıldız Çağlar Söyüncü, 18 milyon Euro artı bonuslar karşılığında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Leicester City'ye transfer oldu!

Altınordu altyapısından yetiştikten sonra Bundesliga ekiplerinden Freiburg'a transfer olan ve burada gösterdiği performansla da Avrupa kulüplerini peşine takan Çağlar Söyüncü'nün menajeri Fali Ramadani, Freiburg ve Leicester City kulübü yetkilileri dün Freiburg'da bir araya geldi. Taraflar 18 milyon Euro artı bonuslar karşılığında Çağlar'ın Leicester City'ye transferi için anlaşmaya vardı.

İngiliz ekibiyle masaya oturan Çağlar ile de 3 yıllık anlaşma sağlandı. Milli yıldız ilk yıl haftalık 55 bin sterlin net ücret, ikinci yıl için haftalık 58 bin sterlin net ücret, üçüncü yıl ise 61 bin sterlin net ücret kazanacak. Çağlar Söyüncü, bugün sağlık kontrollerinden geçecek ve resmi imzayı atacak.

 

İLGİLİ HABERLER