Medya
  • 29.1.2022 16:03

Milliyet Yazarı Zafer Şahin: Sedef Kabaş, FETÖ'nün şantajı altında

Milliyet Yazarı Zafer Şahin: 'Kabaş, FETÖ'nün şantajlarına teslim oldu'

Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin, bugünkü köşesinde Sedef Kabaş'la ilgili Emniyet Raporu'nda yer alan FETÖ iddiasında bulundu..

Milliyet yazarı Zafer Şahin, bugünkü köşe yazısında cumhurbaşkanına hakaretten tutuklanan Sedef Kabaş'ın FETÖ ile kurduğu irtibatı yazdı.

"Kabaş’ı merkez medyadan FETÖ’nün kanallarına sürükleyen etken sadece iktidar düşmanlığı, Erdoğan antipatisi olabilir mi? Mümkün değil. Kuvvetle muhtemel o dönemde Kabaş’ın hayatını kökten etkileyen bir gelişme yaşanıyor." diyen Şahin, Emniyet raporundan aldığı bilgiyi şu şekilde aktardı:

"Ayrıntılara geçmeden bugünden bir bilgi aktaralım. Emniyet raporuna göre, Kabaş’ın yolu o tarihte ‘Salih’ kod adını kullanan Ahmet Kemal Aydoğdu adlı FETÖ Mahrem İmamı ile kesişiyor.

Nasıl mı? Aydoğdu, Elazığ’daki bir FETÖ okulunun müdürü. Aynı zamanda Twitter’daki “Jeansbiri” adlı hesabı kullanan kişi. Kabaş’ın Twitter hesabı çalındığında devreye hemen Aydoğdu giriyor. Bir şekilde hesabı kurtarıyor. Ve ne olduysa bundan sonra oluyor. Emniyet raporunda Kabaş ile Aydoğdu’nun yazışmalarının FETÖ’nün elinde olduğu belirtiliyor. Tabii çalınan hesaptaki diğer yazışmalar da.

Yani Kabaş’ın hesabını kurtardığına sevindiği gün yakasını FETÖ’ye kaptırmış olma ihtimali yüksek. Belki de örgütün şantajlarına teslim olmak zorunda kaldı."

İLGİLİ HABERLER