Asayiş
  • 25.1.2015 22:27

Minik Elif'in akıl almaz ölümü

Ağır yaralanan ve şuuru kapalı olan Elif Uymuşlar Ambulans Helikopteri ile kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesinde hayatını kaybetti.

Uludağ’da ikinci oteller bölgesindeki olay bugün öğle saatlerinde meydana geldi. Sömestr tatili nedeniyle Annesi Ceyda ve Babası Cengiz Uymuşlar ile birlikte sömestr tatilini geçirmek için Uludağ'a gelen 8 yaşındaki Elif Uymuşlar kiraladığı kızak ile kaymaya başladı. Elif Uymuşlar kontrolünü kaybedip dere yatağına yuvarlandı. Başını sert bir kar kütlesine çarpan kız çocuğu iç kanama geçirdi. İlk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından olay yerinde yapılan kız çocuğu çağırılan Ambulans Helikopter ile getirildiği Çekirge Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olayla ilgili Cumhuriyet Savcılığı'nca soruşturmaya başlandı.

TALİHSİZ ELİF'İN ANNESİ DE YARALI

Bursa'da kızak yaparken dere yatağına düşerek yaşamını yitiren Elif Uymuşlar'ın, tatil için Uludağ'a annesi Ceyda ve ablası Zeynep Uymuşlar ile geldiği öğrenildi. Kaza anında, kızı Elif ile birlikte kızakla kayan anne Ceyda Uymuşlar'ın da yaralandığı öğerildi. Çekirge Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan ve kızının öldüğünden habersiz olduğu belirtilen anne Uymuşlar'ın ise yüzünde çizik ve morluklar olduğu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

ANNE İLE BABA AYRI

Daha önce tatile birlikte geldikleri belirtilen baba Cengiz'in eşinden ayrı olduğu ve kaza sırasında Uludağ'da bulunmadığı belirtildi. Elif Uymuşlar'ın cenazesinin Bursa Adli Tıp'tan alındığı öğrenildi.

Kazanın meydana geldiği pistin Bursa Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kızak pisti olarak kullanılmak ükere tahsis edildiği belirtildi.
BURSA, (DHA)

İLGİLİ HABERLER