Gündem
  • 28.7.2022 11:06

MİT'ten müthiş operasyon!.. HDP'li vekilin PKK'lı ablası öldürüldü

HDP'li eski vekil Tuğba Hezer Öztürk'ün ablası terörist Hatice Hezer Süleymaniye'de öldürüldü! Terörist ağabeyi de öldürülmüştü.

SON DAKİKA: HDP’li eski vekil Tuğba Hezer Öztürk’ün ablası terörist Hatice Hezer Süleymaniye’de öldürüldü! Terörist ağabeyi de öldürülmüştü

illi İstihbarat Teşkilatı, başarılı operasyonlarına bir yenisini ekledi. Süleymaniye'deki nokta operasyonda eski HDP'li vekil Tuğba Hezer'in ablası olan PKK'nın sözde Yürütme Konseyi Üyesi Hatice Hezer öldürüldü. Tuğba Hezer'in terörist erkek kardeşi de daha önce bir başka operasyonda öldürülmüştü.

Milli İstihbarat Teşkilatı, başarılı bir sınır ötesi operasyona daha imza attı. PKK'nın üst yönetim kadrosunu hedef alan teşkilat, Kuzey Irak'ta saha elemanları tarafından PKK/KCK yürütme konseyi üyesi Berivan Zilan kod adlı Hatice Hezer'i takip etti. Operasyon için "uygun" talimatı alan operasyon birimleri, telsiz kapatıp sızdıkları Süleymaniye de terörist Hezer'i etkisiz hale getirdi. Terörist Hezer'in 25 ve 26 dönem HDP Van eski Milletvekili Tuğba Hezer Öztürk'ün de ablası olduğu ortaya çıktı.

PKK/KCK'nın üst düzey yöneticilerini hedef alan MİT'in saha elemanları, örgütün Yürütme Konseyi üyesi Berivan Zilan kod adlı Hatice Hezer'in Irak'ın kuzeyinde örgütsel faaliyetlerine hız verdiğini tespit etti. Saha elemanları tarafından yürütülen hassas çalışmalar neticesinde Hatice Hezer'in konumu belirlendi. Teröristi uzun süre izleyen MİT saha elemanları, operasyon için "uygun" olduğunu belirtince operasyon birimleri harekete geçti.

SİCİLİ KABARIK TERÖRİSTE NOKTA OPERAYON

Berivan Zilan kod adlı Hatice Hezer, PKK/KCK'ya 1991 yılında katıldı. 2004'te PKK/KCK kadın örgütlenmesi PJA(PJAK) Ermenistan Sorumlusu oldu. 2008 yılında HPG bünyesinde sorumlu seviyede görevlendirildi. 2011 yılı itibarıyla Mahmur Kampı KJB yürütmesinde, 2014'te Irak/KCK sözde Şehitler Komitesi'nde, 2017 yılında ise Suriye PJAK Sorumlusu olarak faaliyet gösterdi. Afrin'de siyasi çalışmalar ve örgüt sekreterliği görevlerinin yanı sıra TEV-DEM yönetiminde de yer aldı. Örgütün üst düzey yöneticilerinden terörist için operasyon planlandı.

TELSİZ KAPATIP SIZDILAR

Saha elemanlarının çalışmalarının ardından operasyon talimatını alan MİT unsurları, Süleymaniye'ye sızıp telsiz kapattı. Operasyonu başarıyla icra eden birimler, nokta operasyonla Hatice Hezer'i etkisiz hale getirdi. MİT elemanları operasyonun ardından güvenli bir şekilde Irak'ı terk etti.

İLGİLİ HABERLER