Gündem
  • 27.4.2021 14:44

MSB yayınladı!.. Hainler böyle vuruldu

'Pençe- Yıldırım' operasyonundan yeni görüntüler! Tam isabet...

 Milli Savunma Bakanlığı görüntüleri paylaştı. Avaşin- Basyan bölgesinde devam eden 'Pençe-Yıldırım' operasyonu sırasında mağaraya gizlenen teröristler etkisiz hale getirildi. Bakanlık, o anlara ilişkin en net görüntüleri paylaştı.

Son dakika... Avaşin- Basyan bölgesinde devam eden 'Pençe-Yıldırım' operasyonu sırasında mağaraya gizlenen 3 PKK'lı terörist, hava harekatı ile etkisiz hale getirildi. Milli Savunma Bakanlığı, operasyonun görüntüsünü de paylaştı.

SAKLANDIKLARI MAĞARADA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİLER

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan bölgesinde düzenlenen 'Pençe-Yıldırım' operasyonu ile PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmeye devam ettiği belirtildi.Açıklamada, "Komandolarımızın arama-tarama faaliyeti sırasında tespit edilen ve bir mağaraya gizlendikleri belirlenen 3 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hâle getirildi. Böylece Metina ve Avaşin Basyan bölgelerinde devam eden Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında etkisiz hale getirilen toplam PKK'lı terörist sayısı 37 oldu" denildi.

Bakanlık, 3 teröristin etkisiz hale getirildiği hava harekatının görüntüsünü de paylaştı.

İLGİLİ HABERLER