Medya
  • 31.3.2020 12:16

Müge Anlı sitem etti!.. Onları Allah'a havale ettim

Müge Anlı: Beni hedef haline getirmeye çalışanları Allah'a havale ederim..Müge Anlı, programındaki sözlerinin sosyal medyada çarpıtılması üzerine açıklama yaptı.

Müge Anlı, ATV ekranlarında yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlısert' programındaki ifadelerinin çarpıtılarak sosyal medyada linç edilmeye çalışılması üzerine A Haber canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Anlı, "Ben durum tespiti yapmak isterken linç edilmekten dolayı üzgünüm. Ama asıl üzüntüm koskoca sağlık sektörünü hedef almışım gibi gösterilmeye çalışılması. Beni hedef haline getirmeye çalışanları Allah'a havale ederim. Zaten işleri başlarından aşmış doktorlarımızdan, konuyu tam olarak anlatamadığım için kalbi kırılanlar varsa özür dilerim" ifadelerini kullandı

NE OLMUŞTU

ATV’de yayınlanan “Müge Anlı ile Tatlı Sert” programının dünkü bölümünde, migreni olduğunu ve iğne için sürekli acile gittiğini belirten Müge Anlı, koronavirüs bulaşabilir endişesini ve iğne sonucunda şoka girip ölenler olduğunu anlattı. Virüs bulaşabilir endişesiyle arabasında iğne olmak istediğini ancak bu talebinin sağlık çalışanları tarafından kabul edilmediğini söyleyen Anlı “Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın. Anlatamıyorsun derdini. En son dedim ki inşallah sen de bir gün böyle bir migren ağrısı çekersin ve aynı tavırla karşılaşırsın. Gör bak nasıl oluyor” dedi.

Anlı’nın, sağlık çalışanlarına şiddeti meşrulaştırmaya çalıştığını belirten binlerce kişi sosyal medyadan tepkisini dile getirdi. Sağlık çalışanları ise RTÜK’e şikayet dilekçeleri gönderdi.

Bu dilekçelerde, şu ifadeler yer aldı:

“Milletimize hizmet etmek için canla başla çalıştığımız bu günlerde, en kritik hastalarına öncelik veren hekimleri ve sağlık çalışanlarını hedef alan Müge Anlı isimli program sunucusu kendi kişisel kazanımları uğruna halkı yanlış yönlendirmekte, galeyana getirmekte ve bu kritik günlerde hastanelerin gereksiz kullanımını ve sağlık çalışanlarına şiddeti ulusal yayını kullanarak teşvik etmektedir. Gerekli uyarı ve cezaların verilmesini temenni ederim.”

Müge Anlı, tepkiler üzerine Ahaber’de süreci tekrar anlatarak, “Benim yaşadığım sadece bu hastaneyle ilgili bir sorundu. Benim yayında anlatmak istememin nedeni vatandaşlar benzer sıkıntılar çekebileceğini bilsinler diye söylemek istedim. Asıl üzüldüğüm, hiç istemediğim halde, koskoca bir sağlık sektörünü hedef almış gibi gösterilmeye çalışılması. Doktorlarımızda, konuyu tam olarak anlatamadığım için özür dilerim” dedi.


 

 

 


 

İLGİLİ HABERLER