Gündem
  • 30.8.2018 00:28

Muharrem İnce’den, CHP'ye çok sert sözler

CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, bugüngerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısına göndermede bulunarak, “Bu toplantıya cumhurbaşkanı adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan söylemek ayrı bir sorun. Seçimden sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim! Benim olmadığım yerde zor durumdan kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim.” dedi.

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, seçim  sonuçlarını değerlendirmek amacıyla gerçekleştirilen Parti Meclisi (PM)  toplantısına davet edilmemesine tepki gösterdi.

İnce, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında bugün yapılan  ve 24 Haziran seçimlerinin değerlendirildiği PM toplantısına ilişkin, Twitter  hesabından açıklamada bulundu.

Seçimden 66 gün sonra seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla PM  toplantısı yapıldığını hatırlatan Muharrem İnce, "Bu toplantıya cumhurbaşkanı  adayını davet etmemek sorun, toplantıda yalan  söylemek ayrı bir sorun. Seçimden  sonra beni davet etmiş ama ben gitmemişim. Benim olmadığım yerde zor durumdan  kurtulmak için yalana başvurmak koltuk sevdası değil de nedir? Ben partiliyim  davet gelseydi iki elim kanda olsa giderdim." ifadesini kullandı.

İnce şöyle devam etti:

"Bu toplantı seçim sonuçlarını değerlendirmek amacıyla yapılmış ise  Cumhurbaşkanı adayı davet edilmeliydi. Cumhurbaşkanı adayı hakkında yalan  konuşmak için düzenlenmişse vah partimizin ve ülkemizin haline."

Yemek eleştirisini yanıtladı

Muharrem İnce, seçimlerin ardından Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile  yediği yemek ve sonrasında yaptığı açıklamalar üzerine kendisine yöneltilen  eleştirilere de cevap verdi.

İnce, şunları kaydetti:

"Yediğimiz yemeğin saatini televizyonda geçen alt yazıdan öğrendim,  yemeğin saatini ve yerini basına ben söylemedim, basını oraya ben davet etmedim,  yemekte konuşulanları basına söylemekle suçluyorsunuz. O yemeğe basın ilgisini  çeken sizsiniz. O yemek sayenizde herkesin bildiği, herkesin merak ettiği bir  yemek haline geldi. Konuşulanları niye açıklamışım? Ne açıklayacaktım menüyü mü?  Bana oy veren 15 milyona karşı sorumluluğum var benim."

İLGİLİ HABERLER