Gündem
  • 2.8.2021 23:27

Muhittin Böcek'in yalanı ortaya çıktı!..

CHP'li Böcek'in iddialarına videolu yanıt! "Antalya Gündoğmuş’ta helikopterler vızır vızır çalışıyor"

CHP'li Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medyadan yayınladığı bir videoda, Antalya Gündoğmuş bölgesinde çıkan orman yangınına havadan müdahele edilmediğini iddia etmişti.  Böcek'e yanıt Cumhurbaşkanı Danışmanı İsmail Cesur'dan geldi. Cesur sosyal medya hesabından bir video paylaştı ve: "Antalya Gündoğmuş’ta helikopterlerin nasıl vızır vızır çalıştığını gösteren 5 dakikalık bir videoyu hızlandırıp 35 saniyeye sığdırdık. Buyrun…" ifadelerini kullandı.

İsmail Cesur sosyal medya hesabından bir video paylaştı ve: "Antalya Gündoğmuş'ta helikopterlerin nasıl vızır vızır çalıştığını gösteren 5 dakikalık bir videoyu hızlandırıp 35 saniyeye sığdırdık. Buyrun…" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da bu videoyu sosyal medya hesabından yayınladı.

Altun Başka bir paylaşımında ise, helikopterlerin çalıştığı bir fotoğrafı göstererek: "Bugün Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Yeşil Vatanımızı 8 helikopter, 3 uçak, 61 arazözle alevlere karşı savundu. Tek karede 5 helikopter…" ifadelerini kullandı.

BİR TEPKİ DE BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NDAN
Antalya'nın Gündoğmuş ilçesindeki tahliye işlemlerini yerinde görmek için gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı CHP'li Muhittin Böcek'in "Gündoğmuş'ta yangın şehre indi. Ne olur buraya uçak gönderin. Helikopter gönderin. Bütün yetkililere sesleniyorum. Yanıyor insanlar" açıklamasını değerlendiren Bakan Çavuşoğlu, "Şu anda da şehrin çok yakınında değil yangın. 9 helikopter burada çalışıyor. Yangın tepede olduğu için uçaklar o noktaya yanaşamıyor. Arkadaşlarımız buradan Isparta'ya da destek veriyor.

Elbette Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Muhittin Böcek de bizimle birlikte çalışıyor. Sürekli telefonla da görüşüyoruz. Başkan Böcek'in şehre ilgi göstermesi doğal. Ancak gelip buraya 'İnsanlar yanıyor. Uçak helikopter gönderin' demesi ve panik yaratması doğru değil. Muhittin Bey'e hiç yakışmadı bu söylemler. Genel başkanına ve o partiden milletvekillerine yakışır ama kendisini tanıdığım için ona yakıştıramadım" diye konuştu.

'UÇAKLAR TERS RÜZGAR NEDENİYLE KALKAMADI'
Uçakların Gazipaşa Havalimanı'nda konuşlu olduğunu, ters rüzgar nedeniyle kalkış yapılamadığını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Gündoğmuş'ta vadide bir yangın başladı. Müdahale etmek zordu ama zamanla rüzgarın etkisiyle mahallelere yanaştı. Bazılarını tahliye ettik. Gündoğmuş'a da yanaştı. Dün akşam tüm orman teşkilatıyla sabah erkenden uçak ve helikopterlerin buraya yönlendirilmesi karını aldık. Sabah uçak ve helikopterler geldi. Gazipaşa Havalimanı'na gelen uçaklar ne yazık ki saat 11.00'e kadar ters esen rüzgar nedeniyle kalkamadı" dedi.

İLGİLİ HABERLER