Asayiş
  • 30.9.2008 15:42

MUHTARIN ÇOCUKLARI DEHŞET SAÇTI!

Bayram günü silahlı dehşet. Yozgat'ın Sorgun ilçesinde köy muhtarının çocukları tarafından taranan bakkal dükkanında 2 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre olay sabah saat 09.30 sıralarında Sorgun ilçesine bağlı Karalık köyünde meydana geldi. Köy muhtarının çocukları olan E.Y. (17) ve İ.Y. (18) ellerindeki tabancayla köyde bulunan bakkal dükkanı önünde önce rast gele havaya ateş açtılar. Muhtarın çocukları daha sonra H.A. (18), M.A. (21), İ.A. (36), M.A. (28) ve S.K. (25) isimli şahısların içinde bulunduğu dükkanı taradılar. Amca çocukları olan H.A. ve M.A. aldıkları mermi yarasıyla olay yerinde hayatını kaybederken, İ.A. (36), M.A. (28) ve S.K. (25) ise yaralandı. Sorgun Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 3 yaralıdan İ.A. (36) ve M.A. (28) ilk müdahalenin ardından Yozgat Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Olay yerinde hayatını kaybeden amca çocuklarının cesetleri ise otopsi için Sorgun Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Hastane önünde toplanan H.A. ve M.A.'nın yakınları sinir krizleri geçirdi. İki taraf arasında eski bir husumet olduğu öğrenilirken, jandarma ekipleri ise köyde geniş güvenlik önlemi aldı.

İLGİLİ HABERLER