Gündem
  • 29.5.2022 21:34

Murat Kurum: Erdoğan ile davası kazanacak

Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki fetih kutlamalarında

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, fetih kutlamalarında yaptığı konuşmada, vizyonun, hakikatin, eserlerin ve Recep Tayyip Erdoğan ile davasının kazanacağını söyledi.

İstanbul'un Fethi'nin 569. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nde gerçekleştirilen fetih şöleni büyük coşkuya sahne oldu.

Tören kapsamında İstanbul'a kazandırılan yeni millet bahçesinin ilk fidan dikimi gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşmalara geçildi.

İlk olarak projenin merkezindeki Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, alanı dolduran vatandaşlara seslendi.

"Tehditler kaybedecek eserler kazanacak"

Vizyonun, hakikatin ve eserlerin kazanacağını vurgulayan Murat Kurum, "Sevgisizlik kaybedecek sevgi kazanacak, vizyonsuzluk kaybedecek vizyon kazanacak, yalan ve iftira değil hakikat kazanacak, tehditler kaybedecek eserler kazanacak.

Yeşile fidana karşı olanlar değil yeşile sevdalılar kazanacak.Cesaretsizlik kaybedecek Recep Tayyip Erdoğan ve davası kazanacak, Cumhur kazanacak Türkiye kazanacak." diye konuştu.

 

Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ndeki fetih kutlamalarında #1

 

Kurum'un açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Rengarenk bir gelecek bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz"

“Büyük fethin 569 yıl dönümünde milletimizi buraya davet ettiniz. Aziz milletimiz burayı bir çiçek bahçesine çevirdi. Bugün liderliğinizde milletin mührü bir kez daha vurulmuştu.

Evlatlarınızla beraber toprakla buluşturduğumuz fethin yıl dönümü simgeleyen 569 fidan Millet Bahçemizin ilk nişanı olmuştur. Bugün toprakla buluşturduğumuz her fidanla hayırlı olanın mesajını veriyoruz.

Bugün ektiğimiz her bir fidanla çocuklarımıza rengarenk bir dünya bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ndeki fetih kutlamalarında #2


 

 

"100 yılda yapılacak işlere 20 yılda imza atmaktır"

Ağaca dönen her fidanda çevrecilik nedir, doğaseverlik nedir, İstanbul sevdası nedir bir kez daha bütün dünyaya haykırıyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanım bizim tarihimiz baştan başa fethin tarihidir. Yeşilin ve güzelin tarihidir.

Fetih şehirlerimiz çağın gerekliliğine göre yeniden inşa etmektir. En büyük onur, ömrünü milletine adamış, çevreye sevdalı, Türkiye’ye sevdalı sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 100 yılda yapılacak işlere 20 yılda imza atmaktır.

İstanbul sevdamız kök salacak. Fatih’in emaneti göğe uzanacak. Millet bahçelerimiz kanatlarında güçlü Türkiye sevdasını taşıyan kuş sesleriyle dolacak. Cumhurbaşkanımızın göz nuru İstanbul’dan 1400 yıllık medeniyet sevdamız tekrardan yükselecek ve Türkiye’nin çağı başlayacak."

Teşekkür paylaşımı

Kurum törenin ardından o anlara ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaştı.

Kurum, "Fetih Coşkusu'nu, 145 bin 300 fidan heyecanını, Türkiye'nin en büyük millet bahçesinde bugün 560 bin hemşehrimizle paylaştık. Teşekkürler İstanbul." ifadelerine yer verdi.

 

Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ndeki fetih kutlamalarında #3

 

 

Murat Kurum, Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi ndeki fetih kutlamalarında #4


 

 

 

İLGİLİ HABERLER