Gündem
  • 19.1.2014 17:46

Mustafa Balbay, "CHP'de gerilimler olabilir"

FATİH KEÇE
ADANA - CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP'de zaman zaman gerilimler olabileceğini belirterek, "Zaman zaman yaşanan bu sancıların iyi bir başkanın doğum sancıları olarak değerlendirilmesi gerekiyor" dedi.
Balbay, CHP Adana İl Başkanlığı'nda yaptığı açıklamada, Ankara'da devlet krizi yaşandığını söyleyerek, "Eskiden biliyorsunuz bir derin devletten söz edilirdi, birde onun dışında sığ devlet vardı. Ama şimdi derin, sığ birbirine karıştı, paralel, eşkenar, dörtgen başka sekizgen, karizma, prizma artık ne sayarsanız birbirine karıştı. Artık ne ararsanız işin kara mizaha da döküldüğü bir tablo var Ankara'da" diye konuştu.
Balbay, CHP'de zaman zaman gerilimler olabileceğine dikkat çekerek şunları kaydetti:
"Bu tür şeyler olurda, zaten olması gerekir. CHP kim ne derse desin Türkiye'de, parti içi demokrasiyi Türkiye koşulları içinde öteki partilerle de karşılaştırdığımızda olabildiğince uygulamaya çalışan, örgütle karşılıklı temas halinde değerlendirme yapan başlıca parti CHP'dir. Bunun bu yöndeki zaman zaman yaşanan sancıların bence iyi bir başkanın doğum sancıları olarak değerlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum."
Balbay, CHP Hakkari İl Başkanı Mehmet Baş'ın kendisini davet ettiğini belirterek, "Oraya gitmeyi çok istiyorum. Hakkari'nin, Diyarbakır'ın sokaklarında, nasıl Adana'ya geldimse, yürüyerek insanlarla konuştuysam oraya da giderek insanlarla görüşmeyi istiyorum. Benim cezaevinde üstünde durduğum kavramların başında barış kavramı geliyordu. Bence barış ikliminin güneşi konuşmakla doğar. Konuşursanız bence çözüm de başlamış demektir. O yüzden ben oraya gideceğim, ben geldim diyeceğim. Hakkari'de il başkanını ziyaret ettikten sonra o caddede gezmek istiyorum. O yüzden birbirimizi anlayamayacağımızı sanmıyorum" diye konuştu.
 

İLGİLİ HABERLER