Spor
  • 21.9.2019 10:21

Mustafa Cengiz : Bir meçhule doğru gidiyoruz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Avrupa’daki kötü duruma dikkat çekti: “Ülke puanında kritik noktaya geldik. 11. sıraya düştük. Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynama noktasındayız. Kaç ön eleme oynayacağımızın meçhul olduğu yere geliyoruz.”

G.SARAY’DA geçtiğimiz günlerde anlaşma sağlanan Magdeburger Sigorta ile imza töreni düzenlendi. Başkan Mustafa Cengiz gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu: “Ülkemizin içinde bulunduğu geçici sorunlara rağmen sponsor gelirlerimiz arttı. Son 4 sezonda 112, 124, 180, ve 215 milyon lira toplam sponsorluk gelirimiz oldu. Bu, Galatasaray’a olan ilginin sonucudur. Magdeburger’e de çok teşekkür ediyoruz. Bize 6,5 milyon liralık bir gelir sağladılar. Sponsorlarımızı az veya çok katkı sağladılar diye bir ayrıma sokmuyorum.

İLK KANI AKITANA BAKIYORUZ!

Türk futbolunda kavga, kaos, problem istemiyoruz. Bu tip şeylerde ilk kanı kim akıttı, ilk yumruğu kim attı, ilk ateşi kim yaktı ona bakıyoruz. Hiçbir zaman, hiçbir camiaya durup dururken söz etmeyiz. Bize saldırıldığında da usulünce, camia değil yönetici, yanıt vermeye çalışırız.  Ülkemizin huzura, barışa, kardeşliğe ihtiyacı var. F.Bahçeli, Trabzonlu, Göztepeli, Malatyalı kardeşlerimizle yan yana futbol izleyen nesilden geliyoruz. Ülke puanında kritik noktaya geldik. 11. sıraya düştük. Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynama noktasındayız. Kaç ön eleme oynayacağımızın meçhul olduğu yere geliyoruz.

HİÇ KİMSEDEN ÇEKİNMEYİZ

Türkiye futbolla yatan kalkan ülke. Bunu doğru yönlendirelim. Taraftarların büyük küçük hepsine saygı duyuyoruz. Camialara asla söz etmeyiz. Hiç kimseden çekinmeyiz. Huzur, barış içinde ülkemizin ve futbolumuzun değerinin yükseldiği yarış istiyoruz. Bunu yurt dışında görüyoruz. Futbol dünyası G.Saray’a sevgi saygı yaklaşım içinde.  Kişisel çatışmalardan, kişisel kavgalardan kaçınmalıyız. Camiaların kardeşliği esastır. Rakibe saygı kendine saygıdır. Bu yarışta en iyi şekilde başarılı olmalarını, tabii biz en üstte olacak şekilde diliyoruz.”

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER