Spor
  • 9.10.2008 17:52

MUSTAFA DENİZLİ DE ÇARK ETMİŞ!...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in 10 ay önce LigTV kameralarına söylediği "Mustafa Denizli bu kulübe giremez" sözüne rağmen Denizli ile anlaşmaya varmasının şaşkınlığını yaşanırken, arşivlerde Denizli'nin de benzer bir açıklamasına rastlandı.
Demirören'in söz konusu açıklamasından sadece 5 gün sonra Milliyet gazetesine konuşan Mustafa Denizli, "Prensip olarak sezon ortasında bir takımın başına geçmeyeceğini" söylüyordu.
Demirören ve Denizli'nin 10 ay önce yaptıkları net açıklamalara rağmen, ikisinin de söyledikleri sözlerden çark etmeleri, spor kamuoyunu epey meşgul edecek gibi gözüküyor.
İşte Mustafa Denizli'nin 12 Aralık 2007'de Milliyet gazetesinde "Denizli noktayı koydu" başlığıyla yayımlanan ve bugün bir kez daha önem kazanan açıklamaları:
Mustafa Denizli, Beşiktaş ve Galatasaray'la birlikte isminin anılmasına üzüldüğünü belirterek prensip olarak sezon ortasında bir takımın başına geçmeyeceğini açıkladı
Milliyet yazarı, usta teknik direktör Mustafa Denizli, son dönemde ortaya atılan hakkındaki spekülasyonlara noktayı koydu.
Medyada Beşiktaş'tan sonra Galatasaray'la ismi anılan Denizli, iddiaların tamamen kendi bilgisi dışında gündeme getirildiğini söyledi.
Denizli'nin açıklaması şöyle:
"Son zamanlarda bazı kulüplerimizde teknik adamlıkla ilgili adım geçmektedir. Bu yazılanlar ve söylenenler tamamen benim bilgim dışında olmaktadır. Kulüplerde adımın geçmesi, benim için onur vericidir. Ancak Türk futbol kamuoyu şunu bilmektedir ve anlamaktadır ki, ben Mustafa Denizli olarak sezon ortasında ve kendi kurmadığım bir takımın başında Türkiye'de görev almadım ve bu prensibim böyle süregelmektedir. Gereksiz yere ismimin üzerinde bu tür polemikler yaratılması beni çok üzmektedir. Tüm futbol kamuoyundan ilgili, ilgisiz herkesten düşüncelerimin böyle olduğunu, değişmediğini de bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Saygılarımla..."
MİLLİYET

İLGİLİ HABERLER