Gündem
  • 1.10.2020 11:06

Mustafa İslamoğlu bütün tarikatleri terörist ilan etti

Ehl-i sünnete karşı mücadelesiyle bilinen Şii yanlısı Mustafa İslamoğlu'da silahlanan tarikatlar tartışmasına katıldı. katıldı ama bütün cemaat ve tarikatlare savaş açarak..
Hadisleri kabul etmeyen, 4 hak mezbehi reddeden ve Peygamber Efendimizin Sallallahü Aleyhi ve Sellem'in Mübarek eşine bile hakaret etmekten çekinmeyen
İslamoğlu: "Tarikatlar da teröre bulaşmış durumda" dedi

Mustafa İslamoğlu, "Sadece Selefilerin değil tarikatların da teröre bulaştığı" iddiasını öne sürdü.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'e konuşan bozuk İlahiyatçı Mustafa İslamoğlu, “Cübbeli, burada ne yapmaya çalışıyor, onu bilmiyorum. Birileri onu kullanıyor olabilir. Kimin kullandığını kendisi daha iyi bilir. Tarikatları işin içine katmıyor. Oysaki teröre bulaşmışlık Selefilik ile sınırlı değil” dedi.

SELEFİLERİ DE SEVİMLİ GÖSTERDİ

"Selefilik deyince bir çuval açıp tümünü doldurmak hakkaniyetli ve doğru değildir. Selefiliği bir düşünsel tercih olarak seçen barışçıl Selefiler de var. Bunun yanında cihatçı terör örgütlerinin birçoğu Selefi örgütlerdir. Selefilik özü itibarıyla Kuran’ın yanına hadisi de koyan, hadis ne dediyse onunla hareket eden bir akıl. Özü itibarı ile siyasete ve güce talip. Güce talip olduklarında çıldırıyorlar." şeklinde konuşan İslamoğlu, Cübbeli Ahmet'i de eleştirdi.

İslamoğlu "Cübbeli, burada ne yapmaya çalışıyor, onu bilmiyorum ama bir şey yapmaya çalışıyor ya da ona bir şey yaptırıyorlar. Çok zaman olduğu gibi. Birileri onu kullanıyor olabilir. Kimin kullandığını kendisi daha iyi bilir. 

Tarikatları işin içine katmıyor. Oysaki teröre bulaşmışlık Selefilik ile sınırlı değil. Mesela Türkiye’de Selefiler beni de kâfir ilan ettiler. Nedeni, hadise eleştirel yaklaştığım için. Hadis kültüreldir, dinin bir parçası değildir.

Sufilerin şiddet yanlısı grupları da var. Hatta Türkiye’de silahlı mafyatik tarikatlar da var. Devlet arada operasyon düzenliyor ama al al bitmiyor. Arada kulağıma geliyor, farklı illerde dernek adı altında örgütleniyorlar. Bunların içinde şiddete bulaşanları da var bulaşmayanları da var." ifadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER