Spor
  • 30.5.2019 14:23

Naim Süleymanoğlu'nu oynayacak isim belli oldu

Ayla ve Müslüm gibi gişede başarı elde eden filmlerin yapımcısı Mustafa Uslu'nun yeni projesi Cep Herkülü:Naim Süleymanoğlu filminde efsane halterciyi, Hayat Van Eck oynayacak.

Milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan 'Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu' filminin çekimleri başladı.

Film ekibi Süleymanoğlu'nun yaşadığı Bulgaristan'da araştırmalarını sürdürürken, Naim Süleymanoğlu'nu oynayacak Hayat Van Eck,antrenmanlarına devam ediyor.

Genç oyuncuyu Naim Süleymanoğlu'nun kardeşi Muharrem Süleymanoğlu ile geniş bir antrenör ve beslenme ekibi çalıştırıyor.

Yapımcılığını Mustafa Uslu'nun yaptığı, senaryosunu Sinem Uslu ile Mert Dikmen'in yazdığı, Özer Feyzioğlu'nun yönetmenliğini üstlendiği filmin ekim ayında vizyona girmesi planlanıyor.

Süleymanoğlu tarihe geçti

Spor kariyerine 47 dünya rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 olimpiyat altın madalyası, 6 Avrupa şampiyonluğu ile 7 dünya şampiyonluğu sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti.

15 yaşında ilk dünya rekoruna imza atan sporcu, Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda da altın madalya kazandıran ilk sporcu oldu.

İLGİLİ HABERLER