Spor
  • 30.11.2007 11:22

"NAMUSUM ŞEREFİM ÜZERİNE YEMİN EDERİM, DOPİNG ALMADIM"

ABD’de kamp yaptığı sırada uygulanan doping kontrolleri sonrasında (A) ve (B) numuneleri pozitif çıkan milli atlet Süreyya Ayhan Kop’un düzenlediği basın toplantısı başladı.
      Ankara Hilton Oteli’ndeki toplantıda konuşan Süreyya Ayhan Kop, "Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim, bu doping maddelerini almadım" dedi.
      "Wada kontrole geldiğinde kendimizden çok emindik. Eşim ve ben, bende çıkan maddeler atletlere fayda sağlamadığını biliyoruz. Hiçbir mantıklı insan ay vücudunda kalacak ilacı almaz. Yaşadığım olay hala rüya gibi geliyor, şoktayım. Bende çıkan maddeler 20 yıl önce kullanılıyordu.
      Çok değer verdiğim bir spor yazarımız, "Kredi kartı ile alışveriş yaptılar ve yakayı ele verdiler" diye yazdı. Eğer bu bilgiyi ispatlarlarsa ben herşeyi yapmaya hazırım. Bu olay Amerikalı bir sporcunun yaşanmış olayından uyarlandı sanırım.
      Bu maddelerin vücuduma nasıl girdiğini bilmiyorum.
      Artık karar mercii Atletizm Federasyonudur. Cumhurbaşkanı, Başbakan ve herkesin yanımda olmasını istiyorum. Ben ülkeme bir kez daha başarı yaşatmak istiyorum." Eşi Yücel Kop da iddiaların basın ahlakına sığmadığını öne sürerek, "Tarihin en büyük tazminat davasını açacağız" dedi.

İLGİLİ HABERLER