Dünya
  • 6.4.2020 11:08

New York'ta ölüleri gömmek için 1000 askerlik cenaze birliği yollandı

Koronavirüs Amerika'da özelllikle de New York'da etkili oluyor. Burada ölenlerin defin işlemleri için sivil bulunamayınca iş askere kaldı..

ABD Savunma Bakanlığı, yetkililerin talebi üzerine New York'a askeri cenaze birliği gönderdi.

Army to send troops to New York after Donald Trump declares MAJOR ...

FreeTV Online’da yer alan habere göre, 42 askerden oluşan birliğin koronavirüsten ölen insanların gömülmesine ve yakılmasına yardımcı olması bekleniyor. İlave askeri birliklerin diğer bölgelere de sevk edildiği belirtildi.

 

Geçen hafta, New York’taki morgların boşaltılması için sokaklara ceset taşıyacak soğutma sistemine sahip kamyonlar yerleştirilmişti.

Johns Hopkins Üniversitesi'nin paylaştığı son verilere göre, ABD'de Kovid-19 salgınında vaka sayısı 330 bini geçti. Sadece New York’ta 123 binden fazla kişi enfekte oldu, yaklaşık 4159 kişi öldü.

 Donald Trump'a, coronavirus ölümlerinin sayısı artmaya devam ettiği için New York'a askeri yardım sağlaması çağrısında bulundu

Trump, koronavirüs salgınıyla mücadele eden New York'a 1000 askeri personel konuşlandırılması talimatı verdi

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki koronavirüs vakalarının en yoğun olduğu New York eyaletindeki New York kentine 1000 askeri personel konuşlandırılması talimatı verdiğini ilan etti.

Trump'ın açıklamasından satır başları şöyle:

- Ülkemizi yeniden açmak istiyoruz, bu durumu aylarca sürdürmek istemiyoruz. Unutmayın, biz dünyadaki en büyük ekonomiye sahiptik. Ve bize bir anda her şeyi kapatıp evlerimizde kalmamız söylendi bu korkunç virüs yüzünden. Biz de bunu yaptık. Doğru şeyi yaptık. Fakat artık ülkemizi yeniden açmak zorundayız.

Bu çok bulaşıcı kimse böyle bir şey görmedi. Kimse bu kadar bulaşıcı olacağını düşünemezdi.

Merkezi Tuğgeneral Doug Cherry saatini asker olarak kontrol ediyor ve ABD Ordusu Mühendisler Birliği COVID-19 dışı vakalar için bir hastane inşa edileceği CenturyLink Saha Etkinlik Merkezi'nde toplanıyor. Seattle, Washington, ABD'de koronavirüs hastalığının (COVID-19) yayılması 28 Mart 2020. REUTERS / Jason Redmondundefinedundefined

- Gezegendeki geriye kalan vaktimizi birbirimizden ayrı geçiremeyiz. İnsanlar temiz hava almak, dışarı çıkmak istiyor. Onlara diyorum ki, bu sonsuza dek sürmeyecek. İyi bir gelişme kaydediyoruz, insanlar evlerinde kalıyor, bu çok da zor değil.

- Anayasa denilen bir şeyimiz var, ki buna çok değer veriyorum. Sokağa çıkmama konusunda her eyaletin kendi kararını verme hakkı var. Valilerin işleri yürütmesini istiyorum.

- İnsanlara işe gitmemeleri için para veriyoruz. Buna ne diyorsunuz?

- Muhtemelen bu hafta en zorlu hafta olacak. Maalesef çok sayıda ölüm olacak. Yaptıklarımız olmasaydı daha çok ölüm olacaktı, ancak yine de ölüm olacak. 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER