Asayiş
  • 31.8.2007 15:15

NİKAHSIZ YAŞADIĞI GARSONU, AŞIRI SEVGİSİNDEN BUNALDIĞI İÇİN ÖLDÜRTTÜ

Göğdemir'in, imam nikahıyla birlikte yaşadığı 27 yaşındaki Seval T.'nin sevgilisi olduğu öne sürülen 30 yaşındaki Okan B. tarafından öldürüldüğü anlaşıldı. Okan B. ve suç ortağı Muhammet Fatih U. ile birlikte tutuklanan sevgili Seval T., aşırı evgisinden bunaldığı Murat Göğdemir'den ayrılmak istediğini, bu nedenle erkek arkadaşı Okan B.'yei dert yandığını, öldürüceğini tahmin edemediğini söyledi.
      Atatürk Üniversitesi’ne ait Dadaşkent yolu üzerindeki ormanlık alanda geçen çarşamba günü tabancayla öldürülen bir erkeğin cesedi bulundu. Cesedin 8 Temmuz'dan bu yana kayıp garson Murat Göğdemir'e ait olduğunu belirleyen polis, 12 Temmuz'da Yenişehir Polis Karakolu'na kayıp başvurusu yapan 7 yıldır imam nikahıyla yaşadığı eşi Seval T.'yi gözaltına aldı.
      Sorgulanan Seval T. ifadesinde, “Murat'tan ayrılmak istiyordum. Defalarca bu yüzden tartıştık. Çünkü aşırı sevgisi ve kıskançlığından bunalmıştım. Bu durumu erkek arkadaşım Okan’a anlattım. Okan ‘Onunla konuşurum’ demişti. Öldüreceğini tahmin etmedim. Çok üzgünüm'' diye konuştu.
      Seval T.'nin bu ifadesi üzerine polis, Okan B. ile cinayet günü birlikte görüldüğü saptanan arkadaşı Muhammet Fatih U.'yu gözaltına aldı. Okan B. de verdiği ifadede, iddiaya göre konuşmak için Murat Göğdemir ile birlikte alkol aldıklarını, daha sonra aralarında tartışma çıktığını ve öldürdüğünü söyledi.
      Murat Göğdemir'in cenazesi otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, dün gece adliyeye sevk edilen Seval T., Okan B. ve Muhammet Fatih U. çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından ‘adam öldürmeye azmettirmek’, ‘kasten ve planlayarak adam öldürmek’, ‘cinayete yardım etmek’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

İLGİLİ HABERLER