Asayiş
  • 17.11.2016 17:09

Nişanı attı 'cinsel istismardan' 19 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Edirne’de 15 yaşındaki M.D. ile yaptığı nişanı atan 20 yaşındaki C.A., ailenin şikayeti üzerine açılan davada küçük yaşta kızla cinsel ilişkiye girmek ve hürriyeti tahdit suçundan 19 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

Edirne’de yaşayan C.A., sevgilisi olan M.D. ile geçen yıl Temmuz ve Ağustos aylarında ailelerinin evlenmelerine rıza göstermesi için cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra aileler, C.A. ve M.D. için nişan yaparken aralarında tartışma çıktı. Tartışma sonrası C.A. nişan atınca M.D. ve ailesi Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

'MAĞDURUN BEYANLARI ÇELİŞKİLİ'

Şüpheli C.A. ve annesi F.A. hakkında Edirne 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Davanın karar duruşmasına askerde olan şüpheli C.A. katılmazken, annesi F.A. ile avukatları İbrahim Karakoç, M.D.’nin avukatı Melike Özbey katıldı.

Şüpheli C.A.’nın avukatı İbrahim Karakoç, M.D.’nin nişan merasiminin yarıda kalmasına kızarak şikayetçi olduğunu ifade ederek, "Mağdurun beyanları çelişkilidir. Nişan merasimi yarıda bırakılarak öfkeyle gelip şikayetçi olduğu anlaşılmaktadır. Bu nedenle mağdurun olmayan bir suçu öfkeyle daha önce kazara kaybettiği ’kızlığı’ ile ilgili savunma geliştirmek maksadıyla isnat ettiği kanaatindeyiz" dedi.

19 YILA MAHKUM OLDU

Duruşmaya ara veren Edirne 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, C.A.’ya suç tarihinde 15 yaşından küçük olan M.D.’ye yönelik ’rızası ile cinsel istismarda bulunmak’ ve ’hürriyeti tahdit’ suçlarından toplam 19 yıl 9 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı. Yardım ve yataklıkla suçlanan annesi F.A., ise mahkemeden beraat etti.

İLGİLİ HABERLER