Asayiş
  • 5.6.2014 14:32

O vali yardımcısının eşi karakolluk oldu

BURSA’da oğlu 6 yaşındaki Mehmet Özcan’a, Osmanlı Padişahı Murat Hüdavendigar'ın kabrinin bulunduğu camii avlusunda, Osmanlı Usulü sünnet töreni ve mevlit düzenlediği için tepkilere neden olan ve pazartesi günü yaş haddinden emekliye ayrılan aynı isimli eski Vali Yardımcısı Mehmet Özcan'ın eşi Nüket Özcan, tartıştığı hizmetçisi ile karşılıklı şikayetçi oldu.
Nüket Özcan, Nesrin Kılıç'ın kendisini dövdüğünü öne sürerken Kılıç ise, aylık ücretinin eksik ödendiğini, kendisine hakaret edildiğini savundu.

Yaş haddinden 2 Mayıs'ta emekliye ayrılan Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Özcan, geçen hafta perşembe günü, şehzade kıyafetleri giydirdiği oğlu Mehmet Özcan'a, Osmanlı Padişahı Murat Hüdavendigar'ın kabrinin bulunduğu camii avlusunda, sünnet şöleni düzenledi. Mehter takımı ve kılıç-kalkan ekibi ile ateşbazların gösterilerinin de yer aldığı, çocuklara dondurma ve pamuk şeker dağıtıldığı, davetlilere yiyecek ikram edildiği sünnet töreni yaptı. Bu düğün, tartışma konusu oldu. Aile bir gün sonra ise çocuklarına bu kez Hilton Otel'de, eş ve dostlarından oluşan 70 kişilik özel bir davet düzenledi.

Geçen pazartesi günü 65 yaşını doldurduğu için emekliye ayrılan Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Özcan'ın, kanser tedavisi gören eşi Nüket Özcan, evinde bir yıldır yardımcı olarak çalışan ve daha sonra ayrılan 37 yaşındaki Nesrin Kılıç ile ücret konusunda karakolluk oldu.

Nüket Özcan kuaförde olduğu sırada, iddiaya göre Nesrin Kılıç'ın eve giderek aylık ücretini istedi. Özcan, Nesrin Kılıç'ın taksiye binip, Küküktlü Semti'nde kuaföre gelmesini istedi. Taksi parasını kendisi ödeyen Nüket Özcan, şoförlüğünü Mustafa İçöz'ün yaptığı otomobilde, Nesrin Kılıç'a, daha önce verdiği 350 TL tutarındaki yol parası ve gelmediği günleri aylık 1000 TL olan aylık ücretinden düştükten sonra kendisine 416 lira verdi. Nesrin Kılıç, "Ben seninle 1500 lira maaş karşılığı anlaşmıştım" diyerek bu parayı kabul etmedi. Bunun üzerine çıkan tartışma sırasında Nesrin Kılıç, Nüket Özcan'a iddiaya göre tokat atıp daha sonra göğsüne yumruk ile vurunca taraflar karakola giderek şikayetçi oldu. Kanser tedavisi gördüğünü birçok kez ameliyat olduğunu öne süren Nüket Özcan, şöyle dedi:

"Eşinden boşanan o kadına çok iyilik yaptım. Bunun karşılığı bu olmamalıydı. Beni döveceği aklıma gelmezdi. Hayatımda ilk kez birisi bana vurdu. Hastaneden rapor aldım. Çok üzüldüm. Canımı çok yandı. Kendisinden şikayetçiyim. Daha sonra beni telefon ile aradı. Tehditler yağdırdı. Hatta, alacağı paranın 4 bin lira olduğunu söyledi. Bu olaylar beni, eşimi ve özellikle çocuğumu çok etkiledi."

"KENDİSİNE VURMADIM"

Nüket Özcan'ın gerçekleri söylemediğini öne süren Nesrin Kılıç, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirinin sorularını yanıtladı. Özcan ailesinin yanında 2 yıl önce yardımcı olarak 1 yıl boyunca çalıştığını belirten Kılıç, şöyle dedi:

"Sonra işten ayrıldım. Geçtiğimiz 1 Mayıs günü tekrar yanlarına işe başladım. Aylık 1500 liraya anlaştık. Düğüne 6 gün kala, kilerde unutulan davetiyeler yüzünden aramızda tartışma çıktı. Ben de evden ayrıldım. Olayın olduğu pazartesi günü kalan paramı almak için evine gittim. Yoktu. Telefon ile beni kuaföre çağırdı. Taksi paramı o ödedi. Sonra bana aylık 1000 lira üzerinden ödeme yapmak isteyince karşı çıktım. Verdiği 416 lirayı aldım. 434 lira daha alacağım olduğunu ona söyledim. Çıkan tartışma sırasında kendisine değil çantasına vurdum. Gözlüğü yere düştü. Yüksek sesle konuştuğum için benden şikayetçi oldu. Ben de paramı ödemediği için ondan şikayetçi oldum."

Çarşı Polis Merkezi'nde ifadeleri alınan Nüket Özcan ve Nesrin Kılıç, savcının talimatı ile serbest bırakıldı. Soruşturma sürdürülüyor.
Sebile ÇETİN- Bülent CİVANOĞLU/BURSA, (DHA)

İLGİLİ HABERLER