Gündem
  • 30.4.2013 22:12

Obama eşcinsel oyuncuya sahip çıktı!..

     Obama, basın toplantısından ayrılırken, gazetecilerin soruları üzerine kürsüye geri dönerek eş cinsel olduğunu açıklayan en son Wizards takımının formasını giyen NBA oyuncusu Collins ile ilgili açıklama yaptı.
     Kendisiyle dün görüştüğünü belirten Obama, "Müthiş bir genç adam, ona daha fazla gurur duyamazdım dedim" ifadesini kullandı.
     Obama, "Bu ülkede gördüğümüz olağanüstü gelişmelerden biri de eş cinsel toplumunun sadece bir parça eşitliği veya toleransı değil, tamamen eşit olmayı, tamamen Amerikan ailesinin bir parçası olmayı hak ettiğine yönelik farkındalığın artması" diyerek, Collins'in bu açıklamasıyla kimliğini açıklamada zorlanan birçok eş cinsel gence de rol model olacağını kaydetti.
     Obama, Amerika'nın, herkese adaletli davranmaya yönelik artan farkındalık çerçevesinde atılan bu yeni adımdan gurur duyması gerektiğini dile getirerek, "Herkes ailenin bir parçası, insanları karakterlerine ve eylemlerine göre değerlendirmeliyiz, cinsel tercihlerine göre değil. Collins'le gurur duyuyorum" diye konuştu.
     Collins, bir dergiye verdiği röportajda, "34 yaşında bir NBA pivotuyum. Siyahım, eş cinselim" ifadesini kullanmıştı.
    
     Muhabir: Barışkan Ünal
     Yayıncı: İbrahim Uyar

İLGİLİ HABERLER