Gündem
  • 5.12.2019 16:09

Olçak ailesinden gelinleriyle ilgili flaş karar

Olçok Ailesi'nden soyadı açıklaması

Olçok ailesi, yazılı bir açıklama yaparak, "Olçok Ailesi olarak, Nihal Hanım'ın 'Olçok' soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" dedi.

Olçok ailesi, yazılı bir açıklama yaptı.

Olçok ailesi, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok'un Nihal Olçok ile 2013'te anlaşmalı boşandığını belirterek, "Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok Ailesi olarak, Nihal Hanım'ın 'Olçok' soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız" açıklamasında bulundu.

"RIZA GÖSTERMEDİĞİMİZİ KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SUNARIZ"

Olçok ailesinden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:

"Şehit Erol Olçok, Nihal Hanım'la evliliğini 2013 yılında anlaşmalı boşanma ile sonlandırmış ve boşanma 04.09.2013 tarihli mahkeme kararıyla kesinleşmiştir. Çocukları şehit Abdullah Tayyip, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un velayetini Erol Olçok almış, şehadetinden sonra çocukların vasisi amcaları Cevat Olçok olmuştur.  Nihal Hanım, 30.11.2016 tarihine kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok Ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun'un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır.

Ancak Nihal Süleymanoğlu'nun kamuoyu ile paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok Ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok Ailesi'ni bağlamamakta ve şehit Erol Olçok'un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım'ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu'nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok Ailesi olarak, Nihal Hanım'ın 'Olçok' soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız."

Öte yandan, Erol Olçok’un kardeşi Cevat Olçok, sosyal medya hesabından ailenin açıklamasını paylaşarak, "Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz" dedi.


 

Yorumlar (3)

  • - Orhan serter

    Bu kadın aslan gibi oğlunu o hain gecede şehit vermiş. Her şekilde konuşur. Bülent Arınç o partinin içindeyken hele hele istediği gibi konuşur.

  • - TAHİRA

    Olçok ailesi açıklama yaptı tamamda Şehit Abdullah Tayyip Nihal hanımın doğurduğu öz oğlu sonuçta şehit annesi. bir şehit anası olarak açıklama yapabilir eleştiri yorum yapabilir Kadın sonuçta aracı kullanmıyor direk kendi açıklamalar yapıyor ne var bunda. Allah sabırlar versin

  • - CUMHUR

    Dulların eşinin soy adını kullanması medeni kanunun bir gereğidir, öldü diye bu hak yok sayılamaz kadın ancak evlenirse Allah katında nikahıda düşer; kaldı ki ortada aynı soyadını taşıyan kromozom ortağı bir çocuk vardır.!

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER