Asayiş
  • 8.9.2013 09:29

Ölümüne motosiklet yarışı: 3 ölü!

Başlarında kask bulunmasına rağmen yolda sürüklenen Serkan Biter (37), Cafer Salarvan (27) ve Tezcan Kırım (40) başları ve vücutları parçalanarak feci şekilde can verdi.

Kaza, bugün saat 01.30 sıralarında, çevreyolu Limontepe girişi yakınlarına meydana geldi. Balçova'dan Gaziemir yönüne giden ve yarıştıkları ileri sürülen, sürücüleri belirsiz, 09 BD 518 ve 35 EB 0791 plakalı yarış motosikletleri aşırı hızın da etkisiyle kontrolden çıktı.

KASK DA YETERSİZ KALDI

Yolun solundaki bariyerlere çarpan motosikletlerden düşen İzmir Büyükşehir Belediyesi ulaşım kurumu ESHOT'ta çalıştığı öğrenilen evli ve bir çocuk babası Serkan Biter (37) ile Cafer Salarvan (27) ve Tezcan Kırım (40) yola savruldu. Her iki motosikletten düşerek 50 metre aralıklarla 150 metrelik mesafede bariyerlere çarpan 3 kişi, kafalarında kask bulunmasına rağmen, başları ve vücutları parçalanarak feci şekilde hayatını kaybetti.

ARAÇLAR ÜZERİNDEN GEÇTİ

Kanlar içinde yolda kalan her iki motosikletteki 3 kişinin arkadan gelen araçların üzerinden geçtiği belirtildi. Sürücüler kazayı, polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine gelen acil yardım ekiplerinin kontrolünde Serkan Biter ile Cafer Salarvan ve Tezcan Kırım'ın kaza yerinde hayatını kaybettiği belirlendi.

YOL 4 SAAT KAPALI KALDI

Trafik ekipleri kaza yerinde çevre güvenliği alarak incelemede bulundu. Çevreye dağılan ceset parçaları nedeniyle ölü sayısının güçlükle tespit edildiği görüldü. Kaza yerinde yapılan incelemenin ardından çağrılan cenaze araçları ile ölenlerin cesetleri İzmir Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü'ne kaldırıldı. İncelemeler sırasında 4 saat trafiğe kapalı kalan yolda tekrar açıldı. Serkan Biter'in üzerinden 2009 yılına ait Türkiye Motositlet Federasyonu'na bağlı profesyonel yarışcı lisans kartı çıktığı görüldü. Bir motosiklet kaza yerinden 100 diğeri de 500 metre uzaklıkta bulundu. 

İLGİLİ HABERLER