Gündem
  • 30.3.2018 11:51

Ömer Faruk Kavurmacı 'ağzımızın payını aldık' deyip bakın ne istedi

Ömer Faruk Kavurmacı 'ağzımızın payını adlık' deyip tahliyesini istedi

FETÖ’nün iş dünyasına yönelik davada yargılanan tutuklu Ömer Faruk Kavurmacı “FETÖ’nün gizli illegal amacından haberim olsa TUSKON’un yanından geçmezdim. Basiretimiz bağlanmış, ağzımızın payını aldık” diyerek tahliye talebinde bulundu.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün iş dünyasına yönelik davada yargılanan tutuklu Ömer Faruk Kavurmacı “FETÖ’nün gizli illegal amacından haberim olsa TUSKON’un yanından geçmezdim. Basiretimiz bağlanmış, ağzımızın payını aldık” diyerek tahliyesini istedi.

İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmada, Kavurmacı suçlu olmadığını öne sürerek, “TUSKON’da yönetim kurulu üyesi ve tutuklu olan benden başka kimse yok. 5. Olağan Genel Kurula katılmak, suç kabul  edilmiştir. Ama benden sonra istifa edenlere suç isnadında bulunulmamıştır. Tutukluluğumun devam etmesi yasaya aykırıdır. Ahmet Sait Kavurmacı’yla ilgili iddiaların bana yöneltilmesini kabul etmiyorum. Yapılan yazışmalar tekstil ile ilgilidir.”

"BU KADAR TOSUN...."

Mahkeme Başkanı Ali Öztürk, “O yazışmalarda A.S.K. ve Ö.F.K’ye bu kadar tosun, bu kadar para yazıyor. Böyle görev paylaşımı oldu mu?” diye sordu. Kavurmacı da kendisinin kurbanlarını Suffa Vakfı’na verdiğini, şirketlerinden ihanet şirketlerine kaynak aktarılmadığını öne sürdü. Ağabeyi Ahmet Sait Kavurmacı veya başkalarının yaptıklarından kendisinin sorumlu tutulamayacağını savunan sanık, “Sanayici olarak ekmeğimin peşinden koştum. FETÖ’nün gizli illegal amacından haberim olsa TUSKON’un yanından geçmezdim. Basiretimiz bağlanmış, ağzımızın payını aldık. Ben tutuklanmadan küçük kızım 6 aylıktı, şimdi 25 aylık, babasını tanımıyor. Epilepsi hastasıyım. Tahliyemi talep ediyorum” dedi. Duruşma ertelendi.

İLGİLİ HABERLER