Gündem
  • 12.8.2019 06:54

Operasyon an meselesi! Teröristler tünel ve siper kazıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Fırat'ın doğusuna operasyon sinyali vermesinin ardından Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan terör örgütünün kontrolündeki Suriye'nin Haseke iline bağlı Resulayn ilçe kırsalında teröristler tünel ve siper kazmaya başladı.

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik yapacağı olası askeri harekat öncesi, Resulayn ilçe kırsalında hazırlık yapan PKK/PYD´li teröristler, siper ve tünel kazmaya devam ediyor. Teröristlerin tünel ve siper inşaatlarında çalıştırmak için çevre kasabalardan Resulayn'a 150 işçi getirdiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sinyali vermişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı mesajında, "Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferinden Mercidabık Seferine, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30 Ağustos Zaferinden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık. Son olarak Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna ilk vurduğumuz darbe olan Fırat Kalkanı Harekâtını da, yine bir Ağustos günü başlattık. İnşallah bu Ağustosta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (3)

  • - CUMHUR

    ASABİ yi de gönderelim bu operasyona Çok bilgili maşallah

  • - ASABİ

    ORALARDA TÜRKİYE'YE DE, ASKERLERİMİZE DE DİŞ BİLEYEN, KİN GÜDEN ÇOK. TERÖRİSTLERE KARŞI OLAN, TÜRKİYE'NİN YANINDA OLAN BİRÇOK ARAP ÜLKESİ DE TÜRKİYE'YE DÜŞMAN OLDU. ADAMLARDA PARA ÇOK. İNTİKAM AMAÇLI PARAYI VERİP ASKERLERİMİZİN ÖLDÜRÜLMESİNİN PLANINI YAPIYOR OLMASINLAR. TERÖR PARAYA BAKAR. PARAYI KİM VERİRSE KADIN-İHTİYAR-ÇOCUK DEMEDEN ÖLDÜRENLERİN ACIMASI YOK. BENİM KORKUM ŞU ARAPLAR. IŞİD'DEN KATİL SAĞLARLAR YİNE SAĞLARLAR.

  • - ASABİ

    BİNLERCE TIR SİLAHLA DONANMIŞ, EĞİTİLMİŞ, SÜPER VE DE ZENGİN ÜLKELERLE DESTEKLENEN YPG'DEN BAHSEDİYORUZ. ORAYA HALKA GÖSTERMELİK BİR OPERASYON DÜZENLENECEKSE NE ALA? AMA TERÖRİSTLERLE GERÇEKTEN MÜCADELE YAPILACAKSA NE OLUR ÇOK İYİ PLANLANMIŞ, GERÇEKTEN BU İŞİN UZMANI OLANLARCA YAPILAN BİR OPERASYON OLSUN. ASKERLERİMİZİN ÖLÜMÜNÜ DE, SURİYE BATAKLIĞINA SAPLANMAYA DA HALKIMIZIN DAYANACAK GÜCÜ DE YOK TAHAMMÜLÜ DE YOK.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER