Spor
  • 27.2.2013 21:09

Orman, sansasyonel transfer düşünmüyor...

 Başkan Orman, “Hep söylediğimiz bir şey var. Şerefi ile oynayan hakkı ile kazanan bir kulübüz. Öyle olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Bodrum İlçesi’ne bağlı Gündoğan Beldesi’nde bu yıl açılışını yapacağı beş yıldızlı otelinin inşaatında incelemelerde bulunmak üzere ilçeye giden Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman akşam saatlerinde Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan’ı makamında ziyaret etti. Kaymakam Gödekmerdan ile sohbet eden Başkan Orman, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Orman, “Hafta sonunda zorlu ve tarihi bir mücadele bizi bekliyor. İnönü stadında oynanan son derbi olacak. Bu maçın centilmenlik içerisinde kavgasız gürültüsüz bir maç olmasını diliyoruz. Bize yakışan şekilde konuk yöneticileri ağırlayacağız. Fenerbahçe maçının hak edenin kazanacağı şekilde gelişmesini arzu ederiz. Hep söylediğimiz bir şey var şerefi ile oynayan hakkı ile kazanan bir kulübüz. Öyle olmayada devam edeceğiz” dedi.

STADIN ADI SPONSORUN OLACAK

Yeni stadyumla ilgili çeşitli spekülasyonlar yapıldığını belirten Orman, “Biz stadın adının değişeceğini söylerken şunu anlatmak istedik. Artık stat adlarına sponsorluk alınıyor. Değerli rakibimiz Galatasaray da Türk Telekom Arena varsa, bizim stadın da adına yüzde yüz bir sponsor adı gelecek” diye konuştu.

Yıldırım Demirören ile ilgili olarak “Ben mali idari genel kurulda söyleyeceklerimi söyledim. Bundan sonraki süreci hep beraber yaşayacağız. Biz belirli bir nezaket içerisinde kulübümüzü yönetmeye çalışıyoruz. O nezaket devam edecek. Ama o gün de ifade ettiğim gibi ben kimseye Beşiktaş’ın bir kuruşunu yedirmediğim gibi Beşiktaş’ın menfaatleri konusunda hareket ederim” ifadelerini kullandı.

MAÇLARI SARAÇOĞLU’NDA OYNAMAK İSTİYORLAR

Stadın kapanmasının ardından Saraçoğlu Stadyumu’nda oynamak istediklerini dile getiren Başkan Orman, “Ancak bugüne kadar bu konu ile ilgili Fenerbahçeli yöneticilerle bir görüşmemiz, anlaşmamız ve uzlaşmamız olmamıştır. Ama görüşeceğiz, onlar bize yapıcı dost ellerini uzatarak yaklaşıyor biz de bundan memnunuz” dedi.

AMACIMIZ, SANSASYONEL TRANSFER DEĞİL

Beşiktaş’ta top koşturan futbolcuların her birinin yıldız olduğunu savunan Orman, “Biz sansasyonel transferden daha çok, takıma katkı sağlayacak transferler yapma zihniyetindeyiz. Ama katkı sağlayacak transferin kendisi de sansasyonel bir isim olursa yapacak bir durum yok” diye konuştu.

Ziyaret sırasında, Fikret Orman kendisini görmeye gelen Gülümser Danacı İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrencisi koyu Beşiktaşlı 9 yaşındaki Ada Abut’u kucağına alıp sevip, sohbet etti. Orman, Ada’ya bir Beşiktaş maçında forma giydirip sahaya çıkarma sözü verdi.

Sohbetin sonunda Başkan Fikret Orman’a, Bodrum halısı armağan eden Kaymakam Gödekmerdan koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğunu dile getirip, “Yıllardır taraftarı olduğum kulübün başkanını ağırlamaktan mutluluk duyduk. Hafta sonundaki maçı elbette kazanmak isteriz, ancak ben her iki takıma da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

İLGİLİ HABERLER