Asayiş
  • 27.2.2015 23:47

Öz babasının tecavüz ettiği kızdan şok ifadeler

Antalya’da öz kızına yıllarca tecavüz edip hamile bırakan, sonra da doğan bebekleri yok ettiği suçlamalarıyla tutuklanan Ekrem E.’nin yargılanmasına başlandı. H.E., 14 yaşında hamile kalıp düşük yaptığını, sonrasında dünyaya gelen iki bebeğin akıbetini ise bilmediğini söyledi.

Kepez'de, inşaatlarda çalışan 4 çocuk babası 47 yaşındaki Ekrem E., iddiaya göre zihinsel engelli kızı 21 yaşındaki H.E.’ye 3 yıl boyunca tecavüz etti. Tecavüzler sonucu dünyaya gelen 2 bebeğin de evin bahçesine gömüldüğü iddia edildi. Olay, Ekrem E.'nin komşusunun polise ihbarıyla ortaya çıktı. Eve baskın yapan polis, Ekrem E. ve eşi Cemile E.’yi gözaltına aldı. Çiftin evde bulunan çocuklarından tecavüze uğrayan H.E. ile 13 yaşındaki kızları A.E. ve 10 yaşındaki erkek çocukları A.E. de ifadesine başvurulmak üzere karakola götürüldü. Evin en büyük çocuğu 22 yaşındaki Mustafa E.’nin ise işlediği bir suçtan dolayı cezaevinde tutuklu olduğu öğrenildi.

Tecavüzle suçlanan baba Ekrem E.’nin belirttiği 4 ayrı noktada kazı yapan ekipler, koyu renkli bir poşete rastladı. İçinin dolu olduğu anlaşılan poşet polis tarafından incelemeye alındı. Ekrem E. tutuklanırken, eşi Cemile E. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. H.E. ile 2 kardeşi, Aile ve Soyyal Politikalar İl Müdürlüğü himayesine alındı. Tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan anne Cemile E. ise memleketi Konya’ya gitti.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanık Ekrem E., mağdur H.E ile avukatları katıldı. Ekrem E. mahkemedeki ifadesinde, suçlamaları kabul etmedi. Ekrem E., "Ben olaydan önce her gün Alkol alıyordum. Böyle bir olay yaptığımı hatırlamıyorum. Benim normalde böyle bir şey yapmam mümkün değil" dedi.

TECAVÜZE UĞRAYAN KIZDAN ŞOK İFADELER

Tecavüz olaylarını itiraf ettiği 17 Eylül 2014 tarihinde cinayet büro amirliğinde avukatının yanında verdiği ifadenin hatırlatılması üzerine polisi suçlayan Ekrem E., "Bu beyanları baskı altında verdim. Beni çok dövdüler. Dövmelere dayanamayıp bundan dolayı beyanlarda bulundum" dedi. Beraatını istediğini, bunun kabul edilmemesi halinde hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istediğini söyleyen Ekrem E., ifadesinden sonra tecavüze uğrayan kızın çekinmeden ifade verebilmesi için Ekrem E. salondan çıkartıldı. Mağdure H.E., babasının tacizlerinin 7’nci sınıf öğrencisiyken başladığını söyledi. Cinsel saldırıların Konya Akşehir’de oturdukları dönemde bir göz odalı evde başladığını söyleyen H.E., "7’nci sınıfta okuyordum. Babam alkollüydü. Yanıma geldi. Ben kendisini itekledim. Tüm aile aynı odada kalıyorduk. Orada herhangi bir eylemi olmadı. Sonra Antalya’ya taşındıktan 2 ay sonra bana yavaş yavaş yaklaşmaya başladı. Alkollü olduğu zamanlarda annemi değil, hep beni yanına çağırıyordu. Yanına gelmediğim zaman etrafta ne bulursa bana fırlatıyordu" dedi.

PEŞ PEŞE HAMİLE KALDI

Babasının cinsel istismarı nedeniyle geceleri uyuyamadığını anlatan H.E., 1 yıl sonra ise babasından hamile kaldığını anlattı. Bu hamileliğinin 2008 yılında düşük yaparak sona erdiğini anlatan H.E., "Daha sonra da cinsel istismarlar devam etti" dedi. 2011’de yine hamile kaldığını ve 2012’de doğum yaptığını anlatan H.E., "Doğum yaptığımda ben kendimde değildim. Bebeğin cinsiyetini bile hatırlamıyorum. Çocuğu babam alıp götürdü. Nereye götürdüğünü bilmiyorum. Korkumdan nereye götürdüğünü bile soramadım. 2014’te ikinci doğumu yaptım. Bu bebeğin de cinsiyetini bilmiyorum. O bebeği de annem babamın zoruyla alıp götürdü. Bu çocuğun da nereye gittiğini bilmiyorum" dedi. 2014’teki doğumdan 1 gün sonra eve polis geldiğini, kendisine "Hamile misin?" diye sorulduğunu anlatan H.E., korkudan olanları anlatamadığını kaydetti. Ertesi gün daha fazla sayıda polisin geldiğini, bir taraftan kendisinin, diğer taraftan annesiyle babasının sorgulandığını anlatan H.E., "Bu kez, polise olan biteni olduğu gibi anlattım. Daha sonra beni Sosyal Hizmet Kurumu gözetiminde bir yere yerleştirdiler" dedi. H.E.’nin ifadesinden sonra tekrar salona alınan Ekrem E., ise kızının suçlamalarını kabul etmedi. Ekrem E.’nin tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, sanık anne Cemile E.’nin ifadesinin alınması için duruşmayı erteledi.

İLGİLİ HABERLER