Gündem
  • 5.4.2020 16:26

Özgür Özel'den Süleyman Soylu'ya küstah cevap

DHKP-C'li Helin Bölek'in ölümü nedeniyle üzüntülerini ifade eden CHP'li Özgür Özel hiç beklemediği bir cevap alınca haddini aştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisine verdiği cevap karşısında adeta çılgına dönen CHP'li Özel, tepki çeken ifadeler kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel sosyal medya hesabından DHKP-C'li Grup Yorum üyesi Helin Bölek'in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin ardından üzüntüsünü dile getirdi. Özel, "Helin Bölek'in ölüm orucundayken yaşamını yitirmesinin üzüntüsü içindeyiz. Gün, ölüm orucunu sürdüren Mustafa Koçak ve İbrahim Gökçek'i yaşatmak için harekete geçme günüdür. Talepler yerine getirilmeli, toprağa yeni bir canın düşmesi engellenmelidir" diye yazdı.

 

Bakan Soylu'dan tarihe geçecek cevap

Özgür Özel’e Twitter'dan cevap veren İçişleri Bakan Süleyman Soylu, terör sevici CHP'liye ağzının payını verdi. Soylu, "DHKP-C'nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz. Hastaneye kaldırıldığı halde DHKP-C’nin talimatıyla tedavisini engelleyerek hastaneden çıkartıp ölüme yatıran sizin milletvekilleriniz. Ölümü kutsallaştırıp DHKP-C’nin değirmenine ölü taşıyan da sizsiniz. Gerçek yüzünüz bir kere daha görüldü, örgüt yalakaları.” ifadelerini kullandı.

Küstah cevap

İçişleri Bakan Süleyman Soylu’nun kendisi etiketleyerek yaptığı paylaşıma CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel küstah şekilde cevap verdi.

Özel, “CHP'nin adını bir örgütle yan yana getirirken insan biraz utanır. Örgüt yalakası, senin gibi bir örgütten finansman elde edendir; bir örgütü kampanyasında kullanandır; bir örgüte ne istediyse verendir. Senin ve DHKP-C’nin aksine ölümü değil yaşamı kutsuyoruz!” dedi.

Yorumlar (3)

  • - CHP&HDP nin Türkiye Düşmanlığı

    Hdp nin kucağına oturan Chp bütün kötülüklerin anasidır

  • - ASABİ

    BU AKP'LİLER BİLHASSA POLİTİKACILAR ASLA AMA ASLA KÜRTLERİN VE ALEVİLERİN YANINA GELİP, KÜRT KARDEŞLERİMİZ, ALEVİ KARDEŞLERİMİZ LAFINI SÖYLEMESİN. BİZ DOSTUMUZU, KARDEŞİMİZİ VE DE EN AZILI DÜŞMANLARIMIZI İYİ BİLİYORUZ.

  • - ASABİ

    CHP'Lİ ÖZEL ÇOK HAKLI. FETÖ'NÜN DE IŞİD'İNDE BİR NUMARALI DESTEKÇİSİ AKP DEĞİL MİYDİ? FETÖ'YLE PAPAZ OLUNCA FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ OLDU. "HOCA EFENDİ", "MUHTEREM ZAT" DİYE TÜRKİYE'YE DAVET EDİP, ÜLKE İDARESİNİ FETÖCÜLERE CHP Mİ VERDİ? IŞİD'E DESTEKÇİSİ OLDUĞUNUZU KANITLADINIZ ZATEN. RUS UÇAĞINI NEDEN DÜŞÜRDÜNÜZ? HELİN BÖLEK'İN KATİLİ AKP'DİR. KATİLLER DIŞARIDA GEZİYOR AMA GRUP YORUM SANATÇILARI HAPİSLERDE SÜRÜNDÜRÜLÜP, ÖLÜM ORUÇLARIYLA KATLEDİLİYOR.

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER