Medya
  • 15.6.2021 16:59

Özışıkların diğer kardeşine şok suçlama!.. Belediye başkanını dövdürdü

Didim Belediye Başkanı saldırının nedenini açıkladı

Aydın'ın Didim ilçesinin CHP Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, TELE1'e konuştu, beyzbol sopalı saldırının nedenini açıkladı.

Aydın’ın Didim ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay‘a kimliği belirsiz kişiler tarafından beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti.

Aydın’ın Didim ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, dün gece saatlerinde bir kafede arkadaşlarıyla akşam yemeğinde buluştu. Atabay, yemek yediği sırada arkadan gelen 5 kişinin saldırısına uğradı. Ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren saldırganlar bir anda Belediye Başkanı Atabay ve avukatına saldırdı. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Saldırdanlardan biri yakalandı.

TELE 1’e konuşan Başkan Atabay şunları söyledi:

“Dün gece yemek yedik bir yerde. Arkadaşlarımızla birlikte restaurantaydık. Arkam dönüktü. 5-6 kişi bana saldırdı. Didim’de bir otel var. Binaya ruhsat vermeyeceğimizi söyledik. Onlar da mahkemeye giderek yürütmeyi durdurmaya çalıştı. Ama mahkeme binanın otel olmayacağına karar verdi. Biz oteli mühürledik. Akşam da saldırıya uğradık.

Özışıklar’ın içinde Didim’de uğraştığımız bir çete vardı. Ruhsatsız, zorbalıkla iş yapmaya alışmışlar. Bizden önce sürekli bu şekilde yapıyorlar. Basın güçlerini kullanarak yandaş kanallarla bizi hedef alıyorlardı. Biz çetelere izin vermeyeceğiz.

Vücudumun bazı yerlerinde darp izi var. Gözüme darbe aldım. Bana saldıran 5 kişiden sadece biri yakalandı. Diğerleri de aranıyor.”

CHP’Lİ HAMZAÇEBİ: RUHSATSIZ OTEL YÜZÜNDEN SALDIRDILAR

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak şu ifadeleri kullandı:

HADİ ÖZIŞIK, SÜLEYMAN ÖZIŞIK VE MEHMET ÖZIŞIK KARDEŞLER PERDE ARKASI'NDA -  YouTube

“Ağabeyi Süleyman Özışık’ın da dahil olduğu süreçte Gazeteci (!) Mehmet Özışık ve Didim’de yasa dışı otel-inşaat işleri yapan bir grup Didim Belediye Başkanına kumpas kurmuşlardı. Bu grup, ruhsatsız oteli mühürleyen Bld. Başkanı Deniz Atabay’a bu gece 15 kişiyi sopalarla saldırttı”

'Kumpas ve tehdit' soruşturması: Gazeteci Mehmet Özışık ifadeye çağrıldı

Gazeteci Mehmet Özışık'ın Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Osman Selçuk Aldemir'le ilgili iddiaları hakkında soruşturma başlatıldı. Özışık 'kumpas ve tehdit' suçlamasıyla ifadeye çağrıldı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir'i hedef alan 'eşcinsel ilişki' iddiasıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Rektör Aldemir ve üniversitenin kurumsal kimliğinin şikayeti üzerine Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan soruşturmada daha önce ifadeye çağırılan Özışık'ın adresinin İstanbul olması nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda ifadesinin alınması için talimat yazısı yazıldığı öğrenildi.

Yazının, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iki gün önce (6 Ekim) UYAP üzerinden gönderildiği ortaya çıktı. Özışık ise Twitter hesabından kendisine bir davetin gelmediğini belirtmişti.

Görüntüdeki kişinin rektör olmadığı kanıtlandı

Mehmet Özışık, ADÜ Rektörünü hedef alan iğrenç iftira ve şantaj kumpasında  ÇARK etti

Gazeteci Özışık, YouTube kanalında yaptığı yayında, Rektör Aldemir’le aynı üniversitede çalışan bir öğretim görevlisi arasında eşcinsel ilişki olduğunu iddia etmişti. Özışık, söz konusu yayında, görüntüleri izlediğini belirtmiş ancak görüntüleri nasıl ele geçirdiğini açıklamamıştı.

Rektör Aldemir, iddialarla ilgili düzenlediği basın toplantısında yapılanın 'itibar suikasti' olduğunu söylemişti. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Senatosu ise bir açıklama yaparak, üniversiteyi itibarsızlaştırmaya çalışanların en ağır cezayı almasını istemişti.

Özışık'ın iddiaları üzerine Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) soruşturma başlattı. Soruşturma sonucunda, görüntüde yer alan kişinin Aldemir olmadığı anlaşıldı. Videoda yer alan ikinci kişi ise görüntüde kendilerinin bulunduğunu kabul etti.

YÖK tarafından videodaki kişilerin ifadesinin alındığı, kişilerden birinin akademisyen bile olmadığı, o dönem Aydın'da görevli olmadıklarını belirttikleri ortaya çıktı.

İLGİLİ HABERLER