Dünya
  • 22.5.2020 23:59

Pakistan uçağının düştüğü an kameraya alındı

Pakistan uçağının çakılmadan hemen önce kameraya alındı. Başlangıçta yatay bir seyirde hareket eden uçak, anıdan baş aşağıya dğru büyük bir hızla düşmeye başlıyor. O anlarda uçakta herhangi bir patlama veya ateş görünmüyor. Uçak sonra burnunu biraz yükseltiyor ama düşüş durmadığı için çakılıyor. Pakistan'daki uçağın düştüğü anlara ait video ortaya çıktı

Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait 107 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağı, ülkenin Karaçi kenti yakınlarında bir yerleşim birimine düştü. Karaçi Belediye Başkanı, 107 kişinin tamamının hayatını kaybettiğini açıklmasına karşın Sindh Eyaleti Sağlık Bakanlığı düşen uçağın içinde şu ana kadar 3 kişinin sağ kurtulduğunu duyurdu.

Uçağın Karaçi Havalimanı'na yaklaşmak üzere olduğu sırada, Model Colony adındaki yerleşim yerine düştüğü ifade edildi. Lahor-Karaçi seferini yapan Airbus A320 model uçakta 99 yolcu ve 8 kabin ekibi bulunduğu belirtildi.

UÇAĞIN DÜŞTÜĞÜ ANLAR

Görüntüde uçağın alçalırken kontrolü kaybedip hızla alçalarak düştüğü anlar ortaya çıktı. Daha sonra ise kadrajın dışındaki noktadan dumanların yükseldiği görüldü.

UÇAK RADARDAN KAYBOLMUŞTU

Sivil havacılık kaynaklarının 24 News'a yaptığı açıklamada uçağın kaptan pilotunun düşme öncesi teknik hata bildirdiği, kısa süre içinde uçağın radardan kaybolduğu belirtildi.

Habere DönFacebook'ta paylaşTwitter'da paylaşSitene Ekle

 

 

 

 

 

 

Yorum Yazın

İLGİLİ HABERLER