Asayiş
  • 17.3.2021 13:44

Palu davasının baş sorumlusu Tuncer Ustael mahkemede öyle bir iş yaptı ki herkes şaştı kaldı

 Müge Anlı'da masaya yatırılan Palu Ailesi, uzun bir süre gündemi meşgul etmiş, bütün ülkeyi ayağa kaldıran gelişmeler vatandaşlar tarafından yakın takip şeklinde izlenmişti. Kocaeli'de meydana gelen olayın içinde tecavüz, istismar ve cinayet gibi suçların bulunduğu aile ile herkesi şok etmişti.

Hava Palu tahliye edilirken, davanın kilit ismi Tuncer Ustael ise açlık grevine başladığını açıklamıştı. Müge Anlı canlı yayınında bir flaş gelişme yaşandı. Mahkemeye çıkarılan Tuncer Ustael'in, kolunu ters çevirip öyle ifade verdiği ve engelli numarası yaptığı iddia edildi. Yaşananların ardından mahkeme salonundakiler şaştı kaldı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

 Türkiye'nin konuştuğu Palu Ailesi davasında süreç devam ediyor. Olayın kilit ismi Tuncer Ustael, açlık grevine başladığını açıklamıştı. Havva Palu ise tahliye tahliye edilmişti.

Müge Anlı canlı yayınında bir flaş gelişme yaşandı. Mahkemeye çıkarılan Tuncer Ustael'in, kolunu ters çevirip öyle ifade verdiği, engelli numarası yaptığı iddia edildi. Yaşananların ardından mahkeme salonundakiler şaştı kaldı.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 2008 yılında Meryem Tahnal ve küçük kızı Melike Tahnal'ın kaybolması ile ilgili takipsizlik kararıyla kapatılan dosyanın tekrar açılmasıyla tutuklanan 6 kişilik Palu ailesi hakkında yargılandıkları mahkemece verilen karar bozuldu.Sakarya Bölge Mahkemesi 1. Ağır Ceza Dairesi tarafından, sanıkların tek avukat tarafından savunulmasının usule aykırı olduğu belirtilerek karar bozulduğunda sanıklar tekrar hakim karşısına çıktı.

Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ayşe Palu, Emine Ustael, Hava Palu, SEGBİS ile katılırken, Tuncer Ustael, Fatih Palu ve tutuksuz sanık Fatih Palu ise salonda hazır bulundu.

"AÇLIK GREVİNE GİRDİM"

Duruşmaya Halsiz ve durumunun kötü olduğu görülen Tuncer Ustael yaptığı savunmasında, "Açlık grevindeyim. Suçlamaları kabul etmiyorum. Herkesi Allaha havale ediyorum" dedi.

HAVVA PALU TAHLİYE EDİLDİ

Savunmaların ardından mahkeme heyeti, Havva Palu'nun yaşı itibarı ile ve pandemi nedeniyle tahliyesini, sanık Tuncer Ustael, Fatih Palu, Ayşe Palu, Emine Ustael'in tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

 

İLGİLİ HABERLER