Dünya
  • 21.11.2019 22:14

Para isteyen kadını vurup öldürdü

Para isteyen evsiz kadını vurdu

Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde Aderbal Ramos de Castro adlı adam, yolda yürürken kendisinde 25 sent isteyen evsiz kadını vurdu. Caddedeki güvenlik kamerasınca görüntülenen saldırının ardından genç kadının kaldırıldığı hastanede öldüğü açıklandı.

Dünyanın en fazla soygun ve cinayet işlenen şehirleri arasında yer alan Brezilya'nın Rio de Janeiro kenti geçtiğimiz hafta akılalmaz bir cinayete sahne oldu.

Habertürk'ün geçtiği habere göre, yerel basında çıkan haberlere göre Aderbal Ramos de Castro adlı adam, kendisinden 25 sent sadaka isteyen 31 yaşındaki Zilda Henrique dos Santos Leandro adlı kadını sokak ortasında vurdu.

Caddedeki bir dükkanın güvenlik kamerasınca çekilen görüntülerde genç kadının Castro'yu birkaç metre uzaktan takip ettiği görülüyor. Birkaç saniye sonra Castro belindeki tabancayı çekerek Leandro'yu vuruyor.

Polis, genç kadının kaldırıldığı hastanede öldüğünü açıklarken, Castro'nun ilk ifadesinde, aynı bölgede daha önce defalarca soyulduğunu, kadının da kendisini gasp edeceğinden korktuğu için silahına davrandığını iddia etti.

İLGİLİ HABERLER