Gündem
 • 31.3.2015 02:31

Paralel şirketlerde MASONİK işaretler çıktı

Vaiz locası!

Gülen'in 1967'de Mason olduğu iddia edildi. Loca üyeleri, yayınlanan belgelerin doğru olduğunu söyledi. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği ise gizlilik ilkesine uydu. "Bizim dernekten değil" açıklamasını yaptı

Türkiye'de 17-25 Aralık darbesiyle ihaneti ortaya çıkan Paralel Yapı'nın lideri olarak aranan Fethullah Gülen'in mason olduğu iddia edildi. 1967- 1976 yılları arasındaki tarihlerde yayınlanan belgelere göre Gülen, Mason Mahfili'ne 1967'de kabul edildi. Mason Locası'ndan bir çok program daveti aldığı görülen 1941 doğumlu Gülen, 26 yaşındayken Masonluk yemini etti ve 1969'da da üstün hizmetlerinden dolayı taltif madalyası aldı.   


 • YAZILANLAR GERÇEK
  Gündeme bomba gibi düşen belgelerin ardından Paralel Yapı'nın medya organları ve müritleri sosyal medya üzerinden bu haberi yalanlamaya çalışırken akıllara geçmişte Gülen'in yaptığı "Masonluk kötü bir şey değil, tabi ki bana Mason diyebilirsiniz" sözleri geldi. Olayın aslını öğrenmek isteyen TAKVİM'in ulaştığı yüksek rütbeli masonlar ise belgelerdeki içeriğin, locadaki yazışmalarla örtüştüğünü ve kullanılan dilin kendilerine ait olduğunu belirtti. Ama gerçek olup olmadığını anlamak için belgelerin görülmesi gerektiği ifade edildi. TAKVİM bunun üzerine Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği eski Büyük Üstadı Remzi Sanver'e bu iddiaları sordu. Sanver ise "Ben derneğin eski başkanı olduğumdan dernek adına açıklama yapmam yakışık almaz. Mevcut başkanımız Ömer Köker kardeşimle görüşseniz daha doğru olur" yanıtını verdi. Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği Büyük Üstadı Ömer Köker ise iddiaları yalanladı. Dernekten yapılan açıklamada "Fethullah Gülen, Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği'nin şu anda üyesi olmadığı gibi hiçbir zaman da üyemiz olmamıştır. Habere konu olan 'Türkiye Büyük Mason Mahfili' unvanının derneğimizle bir ilgisi yoktur. Derneğimiz 1973'e kadar 'Türk Yükseltme Cemiyeti' unvanını kullanmış, o tarihten sonra 'Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası' adını almıştır" denildi.

  DEMİREL VAKASI GİBİ
  Yaşanan bu gelişmeler akıllara Süleyman Demirel'i getirdi. 1964 yılında bir gazetede Süleyman Demirel'in mason olduğu yönünde bir belge yayınlanmıştı. Belge gerçekti ama Demirel'in siyasi geleceği için locadan "Süleyman Demirel Mason değildir" sahte belgesi verildi. Bunun üzerine Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası çatısı altında bulunan masonlar ise daha önce dünyada hiç yaşanmamış bir olaya imza atarak Özgür Masonlar Büyük Locası'nı kurdu ve Türkiye'de masonlar ikiye ayrıldı.

  ÜSTAD GÖRÜŞÜ: BELGELER DOĞRU
  TAKVİM'in ulaştığı üstadlar, yayınlanan belgelerle ilgili şu yorumu yaptı: Belgeler Türkiye'de masonlar bölünmeden önceki, Türkiye Hür Mason Mahfili'ne ait belgeler ki, doğru olduğu görülüyor. Bu ilk kurulan Mason grubu daha sonra çeşitli nedenler ile ayrıldı. Ayrışma esnasında o zamanki masonların liderinin emri ile, o dönemki bütün üyeler silinmiş veya yok edilmiş ya da yurt dışına götürülmüş olabilir. Şimdiki Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği'nde bu nedenle Fethullah Gülen'in kaydı görülemiyor olabilir.

  GÜLEK'TEN DESTEK MEKTUBU
  Kasım Gülek, 16 Temmuz 1967'de, Mason Locası'na Fethullah Gülen'in de aralarında bulunduğu bazı ünlü isimler için bir mektup yazdı. Gülek'in mektubunda hem sitem hem de Masonluk birkaç gruba ayrılmaya başladığı için yaptığı özeleştiriler vardı. "Saygıdeğer KK" (KK: kardeşler) sözüyle başlayan mektup şöyle: "Türkiye'de yegane mason teşkilatı, Türkiye hür ve kabul edilmiş masonların büyük locası (Türk Yükseltme Cemiyeti) dir. Şiddetli ihtiras Türk masonluğunu ikiye hatta üçe bölmüş, bir kısım arkadaşlarımızı Ş.K., A.Ş., Fethullah Gülen, A.D., Z.E., K.T., V.K. ve T.K. biraderleri küstürmüşlerdir. Bu arkadaşlarımızın büyük locadan en büyük madalya aldıkları unutulmaktadır."

  LOGOLARDA ŞÜPHELİ İŞARETLER
  Gülen'in yönettiği Paralel Yapı'ya ait bazı kuruluşların logolarında Mason işaretleri olduğu geçmişte de gündeme gelmişti. Mesela Paralel Yapı'nın en önemli kurumlarından Kimse Yok mu Derneği'nin logosunun, Ra'nın gözü şeklinde yapılması dikkat çekmişti. Mason işaretleri arasında önemli yeri olan Ra'nın gözü, dünyada bir çok Masonik amblemde yerini alıyor. Yine Mason işaretlerinin en önemlisi olan piramit (ABD dolarında Ra'nın gözü, bir piramitin üzerinde resmedilir) de bir başka Paralel Yapı kurumu olan Bank Asya'da bulunuyor. İki logonun birleşmesinden ise Masonluk'un en önemli işareti olan üçgen üzerindeki tek gözü oluşturuyor.

STV’NİN KENDİMİZE DOĞRU DİZİSİNDE MASON PARMAĞI

Stv kanalında Ramazan boyunca iftardan önce verilen Kendimize Doğru adlı diziyi daha önce kınamıştık. Dizide, islamın şiarı olan herşey komedi unsuru yapılıyordu. Kadın erkek arada perde olmadan namaz kılıp, namaz ortasında tartışmaya giriyor, ılımlı imam hariç herkeste bir anormallik oluyor, özellikle sakallı takkeli cübbeli karakter ile bu kisveye önem veren insanlar aşağılanıyordu. Sakallı adam huysuz, çarşaf içinde hırsız gösteriliyordu.

   İşte o dizide masonların parmağı olduğu ortaya çıktı. Dizinin bir bölümünde masonların “yaptıkları icraatlara” imzasını attıkları simge açıkça kullanıldı. Hatta bir askerin eli ile askeriyenin içine asıldı.

   Şimdi bazıları: “O beldenin isminin baş harfi” diyerek çirkef diziyi savunmaya geçebilir. Bu o kadar masum ve basit değil. Burada nasıl bakıldığı da önemli değil. Çünkü görünen köy kılavuz istemiyor. Birilerinin paçasını kaptırdığı daha net bir şekilde anlaşılıyor.

SİZDEN GELEN

LOGODAKİ HAÇ UNUTULMADI!
   Daha öncede büyük boyutlu logosundaki haç gözlerden kaçmamış, günlerce paylaşım sitelerinde kullanıcılar tarafından eleştirilmişti.

İLGİLİ HABERLER