Dünya
  • 17.10.2020 10:07

Paris'te Peygamber Efendimize hakareti savunanan öğretmenin kafasını kesti

Çeçen olduğu öğrenilen bir kişi İslam'a ve peygamberine hakaret eden öğretmenin bayını gövdesinden ayırdı..Öğretmenin kafası kesildi: kurbanın çalıştığı üniversiteden bir öğrencinin iki ebeveyni dahil olmak üzere dokuz kişi tutuklandı.

Senatör LR Bruno Retailleau, Avrupa 1'de, başı kesilen profesörün, peygamberin karikatürlerini gösterdiği 4. sınıfta ifade özgürlüğü üzerine bir kurstan sonra "birkaç gün boyunca tehdit konusu olduğunu" söyledi. Ona göre, "bunu kendi hiyerarşisine iletmişti". Ancak kaynaklara göre muhtemelen özel bir koruma sağlamadı.

Bu tarih ve coğrafya öğretmeni 47 yaşındaydı. Birkaç yıldır bu Conflans-Sainte-Honorine kolejinde görev yapmıştı.

Fransa'nın başkenti Paris'te bir kişinin başı kesilerek öldürüldüğü bildirildi.

Yaralanmalarından ölen zanlı saldırganın Müslüman inancına sahip bir Rus vatandaşı olduğuna inanılıyor. 2002'de Moskova'da doğdu, vurulmadan önce "Allah Ekber" diye bağırdı.

Fransa'nın başkenti Paris'te bir kişi kafası kesilmiş halde ölü bulundu.

Paris'in kuzeybatısındaki banliyölerden Val-d’Oise bölgesinin Éragny yerleşiminde polis devriyesi, elinde bıçak taşıyan bir kişiyle karşılaştı.

 

Kişinin bıçağı bırakmadığı ve yaşanan gerilimde vurularak öldürüldüğü kaydedildi.

Daha sonra bölgede yapılan aramada bir kişi başı kesilmiş bir şekilde ölü vaziyette bulundu. Fransa polisi olayın "terör bağlantılı olduğunu" iddia etti.

Bölge kaynaklarının aktardığı bilgilere göre öldürülen kişinin bir öğretmen olduğu öğrenildi.

Fransız kaynaklar öldürülen kişinin bir tarih öğretmeni olduğunu, verdiği son derslerden birinde "ifade özgürlüğü" konusunu anlatırken Hz. Muhammed'e hakaret karikatürlerini gösterdiğini ve bunları savunduğunu kaydetti.

Olayın buna karşı bir tepki olarak gerçekleştirilmiş olabileceği değerlendiriliyor.

Saldırıyı gerçekleştiren kişi Çeçen asıllı

Fransız öğretmeni öldüren kişinin Çeçen asıllı olduğu ifade edildi.

Kaynak: Mepa News

İLGİLİ HABERLER