Gündem
  • 29.3.2009 21:14

PARTİLERİN KALELERİ YIKILMADI!..

Siyasi partilerin kaleleri olarak bilinen seçim bölgelerinde resmi olmayan sonuçlara göre şimdilik bir sürpriz görülmüyor.
İzmir’de CHP adayı Aziz Kocaoğlu yüzde 58 ile rakiplerine oranla açık ara önde gidiyor. İzmir’de bu an itibariyle 8 bin 75 sandıktan 173 açıldı. DTP’de Diyarbakır’da geçen yerel seçimlere göre oy oranını artırarak rakiplerini geride bıraktı.
DTP Adayı Osman Baydemir yüzde 75.48 oy oranıyla rekor düzeyde önde gidiyor. AKP’nin iddialı olduğu İstanbul ve Ankara’da ise Kadir Topbaş ile Melih Gökçek seçim yarışını önde götürüyor. İstanbul’da CHP’li rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’nun 3 puanla önünde görünün Topbaş’a 28 bin 738 sandıktan açılan 860 sandıktan yüzde yüzde 43.66 oranında oy çıktı. Ankara’da da Melih Gökçek CHP’li rakibinin 10 puan önünde yarışı götürüyor. Ankara’da da henüz sandıkların yüzde 5’i açıldı. Buna göre Melih Gökçek açılan sandıklardan yüzde 39.45 oranında oy aldı. Önceki yerel seçimlere göre oy oranında düşme görülen Gökçek’in en büyük rakibi CHP’li Karayalçın’la arasındaki oranı yüzde 10 puan açtığı görülüyor. MHP’nin iddialı adayı Mansur Yavaş ise beklenen çıkışı yapamadığı izleniyor.
Adana’da AKP’den istifa eden Aytaç Durak ile MHP, seçimi önde götürüyor. Aytaç Durak’ın oy oranı açılan sandıklara göre yüzde 37 oranında seyrediyor. DSP’de Eskişehir de beklenen sonucu alıyor. DSP’li Yılmaz Büyükerşen, şuan itibariyle bin 529 sandıktan açılan 165 sandıkta oy oranı yüzde 50 oranında bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER